zavřít

Sony vydá svou první retro konzoli PlayStation Classic s 20 hrami

Windows PlayStation 3 PlayStation 2 Game Boy Advance GameCube Game Boy Color PSOne DreamCast PSP Nintendo 64

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Žijeme v pozoruhodné době. Technologie ženou kupředu obrovským tempem, ale my se přesto rádi vracíme do dávné minulosti. A tím my myslím hráče, vývojáře, i vydavatele. V Sony si jsou dobře vědomi síly nostalgie, takže si pro nás připravili lahůdku v podobě PlayStation Classic. Jde o nové vydání vůbec první konzole s touto značkou, které dorazí v den 24. narozenin původního zařízení.

V podstatě jde o úplně stejnou pohádku jako v případě konzole SNES Classic od Nintenda, viz článek. V případě PlayStationu dostanete o 45 % menší krabičku (poměr k ruce na obrázku výše je vypovídající) s HDMI připojením do televize a dvěma klasickými ovladači, abyste si mohli zapařit některé z dvacítky her na gauči i s kamarádem.

Nenechte se zmást designem. I když se PlayStation Classic po vzhledové stránce ztotožňuje se svým předobrazem, krytku CD mechaniky neodklopíte a disk do ní nevložíte. A to ani taková ta miniaturní „cédéčka“. Konzole totiž dorazí se dvěma desítkami předinstalovaných titulů.

Na kompletní seznam her si musíme ještě pár dnů či týdnů počkat, ale hned první pětice je plná klenotů – Final Fantasy VII, Tekken 3, R4: Ridge Racer Type 4, Wild Arms a Jumping Flash! A co těch zbylých 15? Dočkáme se Metal Gear Solid, Driver, Spyro the Dragon, Tomb Raider 2, Gran Turismo 2, nebo snad Legacy of Kain: Soul Reaver?

Skvělých her vyšlo na PlayStation víc než 20, jinak by se konzole asi nechlubila 120 miliony prodaných kusů (tedy v kombinaci s později vydanou revitalizovanou PlayStation one). V každém případě zatím kroťte svá očekávání, protože ještě nepadlo jediné slovo o dostupnosti.

Nevíme, zda bude PlayStation Classic kusově omezená, a zda se vůbec vydá i na náš trh. V každém případě s ní počítejte od 3. prosince za cenu 99 eur. V balení kromě konzole najdete dva ovladače a HDMI kabel. Síťový adaptér není dodáván, ale snad úplně každý má dnes doma odpovídající USB nabíječku.

PlayStation Classic

Tagy: retro fantasy playstation klasika

Zdroje: Wikipedia,tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.