zavřít

Série Call of Duty míří na mobily s free-to-play titulem

Android iOS

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Možná napjatě očekáváte oznámení nového dílu nezastavitelné série Call of Duty, ale pravděpodobně jste nepočítali s tím (i když, přiznejme si, nejde o takové překvapení), že dalším v pořadí bude titul určený jen a pouze pro mobily, jak hrdě hlásá všeříkající název Call of Duty: Mobile. Vyzkoušíte si ho už za pár měsíců.

V mobilní době se nemůžeme divit, že se velké značky pokouší o úspěch i na přenosných platformách. Když člověk jede městskou dopravou, nevidí na zářících obrazovkách Candy Crush Sagu ani Flappy Bird, ale Fortnite a PUBG Mobile. A možná touto cestou začneme brzy vídat i Call of Duty: Mobile (a doufejme i TES: Blades).

Free-to-play střílečka bude souborem toho nejlepšího z celé série Call of Duty. Dočkáte se ikonických postav, oblíbených zbraní a vyhlášených map z Black Ops i Modern Warfare včetně Nuketown, Crash, Hijacked a dalších. Objeví se i staré dobré módy jako Deathmatch a Frontline. Asi je vám jasné, že prim bude hrát multiplayer. O singleplayerové kampani se zpráva vůbec nezmiňuje.

Největší otazník vidím u ovládání, nicméně jiné hry, včetně české Shadowgun Legends, jsou důkazem, že střílečky jsou i na mobilech zábavné a mohou oslňovat krásnou grafikou. Zda to bude případ i Call of Duty: Mobile, se můžete přesvědčit za pár měsíců, kdy odstartuje veřejná beta, do které se zaregistrujete zde.

Za zmínku ještě stojí Timi Studio Group, které spadá přímo pod Tencent a stará se o vývoj hry. Nejde o žádné zelenáče v oblasti mobilních her, neboť mají na triku úspěšnou MOBA hru Arena of Valor. Tak snad se jim podaří i překlopení legendární střílečky do důstojné mobilní podoby.

Tagy: Call of Duty (série) FPS mobilní hra

Zdroje: tisková zpráva,Shacknews

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.