zavřít

Sega oznámila kolekci her se Sonicem i zbrusu novou hru se slavným ježkem

PlayStation 4 PC Xbox One

- Oznámení autor: Adam Homola Komentáře: 0

Slavný ježek Sonic se pořád nevzdává a jednou za pár let se pokusí o návrat do pozice jedné z ikon videoherní zábavy. Po několika zklamáních se ale blýská na lepší časy – Sega oznámila dvě nové hry a minimálně tu jednu mohou začít fanoušci vyhlížet s opatrným optimismem. Jmenuje se Sonic Mania, vyjde na jaře příštího roku a půjde o výroční poklonu začátkům série.

Sonic Mania má být totiž jakýmsi remasterem, remixem a zároveň kolekcí prvních tří her. Nedostaneme ale jen tři staré hry v lepší grafice, nýbrž některé úrovně tvůrci upraví, jiné zůstanou stejné a několik nových jich přibude. Stejně tak se portfolio Sonicových schopností rozroste o jeden nový pohyb a vedle modrého ježka si zahrajete také za Tails a Knucklese.

Na Sonic Mania pracují v Headcannon Games a Pagodawest Games, samozřejmě společně se Segou. Podstatné je, že se na hře bude podílet i Christian Whitehead, komunitě známý především díky portům Sonica. Na těch dělal už od roku 2011 a to tak dobře, že se nyní podílí na oficiálních hrách pro Segu. Sonic Mania vyjde na PC, PlayStation 4 a Xbox One

Project Sonic 2017

Vedle Sonic Mania se známý ježek dočká svého plnohodnotného pokračování. To je naplánováno na zimu příštího roku na PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo NX. Informace zatím nejsou skoro žádné, ale podle tónu traileru bychom se mohli dočkat něčeho trochu temnějšího a drsnějšího.

Těžko říct, jestli zrovna „temné“ pokračování je něco, co Sonic potřebuje, ale třeba jen úvodní trailer klame tělem a hra bude zase tradičně barevná a veselá. Chybět by neměl asi zatím blíže neupřesněný kooperativní režim. Tak jako tak si na nového Sonica, známého zatím jen jako Project Sonic 2017, počkáme.

Tagy: akční retro plošinovka 2D 3D

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.