zavřít

Sandboxový survival Ylands od Bohemia Interactive vyšel na Steam Early Access

Windows

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Studio Bohemia Interactive před dvěma lety představilo projekt Ylands, který zcela vybočuje z jejich obvyklého portfolia válečných (a zombie) hardcore simulací. Rok na to studio spustilo novou službu Bohemia Incubator, díky které jste si mohli vyzkoušet první verze her Ylands a Argo. Rok se s rokem sešel podruhé a pro Ylands to znamená další milník ve vývoji. Hru si můžete konečně pořídit na Steamu v předběžném přístupu.

Pokud o Ylands slyšíte úplně poprvé, tak si představte mnohem detailnější Minecraft. Roztomile vypadající svět není tvořen pouhými kostkami, ale různorodými a dobře viditelnými polygony. A stejně jako v případě Minecraftu se jedná o obrovské hřiště, na kterém si můžete dělat cokoliv, co vám přijde na mysl.

Jakmile se tedy nakrmíte nasbíraným ovocem, případně spořádáte steak z nějakého uloveného zvířete, můžete se vydat na průzkum na obzoru se tyčících hor, prohledat nedaleké jeskyně a odhalit další taje ostrova. Sbíráte suroviny, craftíte zbraně, budujete příbytky, stavíte vozidla a ve chvíli, kdy se z kdysi bujné krajiny stane pustý ostrov, naskočíte na vor a doplavíte se po moři k dalším ostrovům. Takže, spíš než s Minecraftem je zde spojitost se Stranded Deep.

Ylands toho však nabízí ještě mnohem víc. Je zde možnost námořních bitev, obléhání hradů, závodů ve formulkách z meziválečného období nebo si můžete dát třeba Velkou pardubickou. Představivosti se zkrátka meze nekladou a prozatímní absenci NPC řeší multiplayer s dedikovanými servery. S ostatními hráči se můžete spojit prakticky kdykoliv bez nutnosti zdlouhavého přepínání herních módů.

Jestli si libujete v survival žánru a máte i stejně naladěné kamarády, Ylands vypadá jako ta pravá zábava na blížící se vánoční období. Hra je na Steamu v předběžném přístupu k mání momentálně za 12 euro (běžně pak za 15), přičemž po plnohodnotném vydání, ke kterému dojde za 6 – 8 měsíců, stoupne na 20 euro.

Tagy: sandbox

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.