zavřít

Samurajské RPG Tale of Ronin zdůrazňuje příběh a emoce

PlayStation 4 PC MAC Xbox One Linux PS4 Pro

- Oznámení autor: Adam Homola Komentáře: 0

Lidská stránka samurajů je něco, do čeho se hry, na rozdíl od filmů a knih, moc často nepouští. Samuraje většinou dostaneme jako drsné bojovníky, kteří katanou rozsekají prakticky všechno, u toho utrousí motivační citát z příručky pro asijská moudra a hotovo. To chtějí vývojáři ze studia Dead Mage změnit titulem Tale of Ronin, v němž sice nebudou chybět souboje, ale prim mají hrát emoce a vůbec lidská stránka samurajů.

Tu si ve hře zažijete z pozice samuraje bez pána, tedy rónina. S ním budete putovat po Japonsku zmítaném nepokoji a násilím. Během své cesty budete činit řadu rozhodnutí a následně čelit jejich důsledkům. Ve svém jádru je Tale of Ronin příběhové RPG o přátelství a zradě, válce a míru, a především o cti.

Není to ale jen o mluvení a rozhodnutích, nechybí ani soubojový systém, který funguje na tahy, ale zároveň vyžaduje zatím blíže nespecifikovanou zručnost při práci s katanou. Zmíněný dynamický svět je persistentní, čímž je zachována jeho kontinuita i po vaší smrti.

Jinými slovy, hra se po smrti vašeho rónina nijak neresetuje, svět funguje dál. Vy se jen ujmete role dalšího rónina a můžete narazit na dopady rozhodnutí toho předchozího. Nakolik bude svět přísně realistický a nakolik plný příšer je zatím ve hvězdách, vývojáři jen naznačují jakési rozkročení mezi oběma polohami.

Lákavost Tale of Ronin zvyšuje ještě neokoukaný a unikátní vizuální styl sumi-e, díky kterému hra nezapadne minimálně na obrázcích a videích. Tale of Ronin vyjde na PC, Mac, Linux, PlayStation 4 a Xbox One, zatím neznámo kdy.

Tagy: strategie akční tahová taktická

Zdroje: taleofronin.com

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.