zavřít

S.T.A.L.K.E.R. 2 zemřel, ať žije MMO střílečka Survarium

Windows

- Oznámení autor: Martin Bach Komentáře: 0

Tak se milé děti po mnoha peripetiích definitivně rozlučte se S.T.A.L.K.E.R. 2, na které vývojáři z GSC od prosince neudělali ani řádek kódu, no a přivítejte Survarium – MMO střílečku, která poběží na nové technologii Vostok Engine, drží se postapokalyptického konceptu, dokonce i post-sovětské stylizace, ale chce využívat všech výhod MMO/online her a nabídnout prvky, které by se do S.T.A.L.K.E.R. konceptu nikdy nevešly. A teď tedy trošku zpomalíme.

Vývoj S.T.A.L.K.E.R. 2 nakonec neskončil kvůli penězům, ale proto, že tvůrci z GSC nebyli schopni získat práva na další použití značky. V povedeném vývojářském deníčku po rozkliku se jeden po druhém přiznávají, že to pro ně byl šok. Podařilo se jim však sehnat ukrajinského investora, od kterého slyšeli jasnou výzvu: „Ukažte, co s tím dokážete udělat bez S.T.A.L.K.E.R. brandu.“ A oni se do toho pustili, tentokrát v rámci nového týmu nazvaného Vostok Games.

O průběhu vývoje hry vás chtějí podrobně informovat na webu, sociálních sítích, ale i přes video deníčky, takže ten první si opravdu, určitě a bez řečí pusťte. A těšte se na nové detaily o hře Survarium, některých se dočkáte už zítra v twitterové seanci otázek a odpovědí, které se zúčastní Oleg Javorsky a Joe Willburn. S.T.A.L.K.E.R. 2 zemřel, ať žije Survarium.

P.S. Zjevil se podezřelý překlad z ruské stránky Stalker-gsc.ru, podle kterého prodal Sergej Grigorovič, stvořitel S.T.A.L.K.E.R.A a šéf GSC, práva na S.T.A.L.K.E.R.A Bethesdě. Oficiální STALKER Facebook však něco takového dementuje s tím, že Sergej práva nikomu neprodal. Vyberte si sami, komu chcete věřit.

Tagy: online postapokalyptická střílečka

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun,Kotaku,Vostok Games

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.