zavřít

Prosekejte se podsvětím v Hades od tvůrců výjimečné Bastion

Windows

- Oznámení autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Supergiant Games dlouho v šifrách napovídali, že potají něco kutí. Místo prostého oznámení se ovšem na The Game Awards rovnou vytasili s hrou, kterou si můžete vyzkoušet. Roguelike dungeon crawler Hades vyšel v noci v předběžném přístupu exkluzivně v nově otevřeném obchodě Epic Store.

Coby nepokojná dušička se rozhodně nechcete smířit s osudem věčného hnití v podsvětí, jeho milý šéf Hádés ovšem na podobné plány myslel a v pekle vystavěl důmyslné bezpečnostní mechanismy. Hra se tváří jako mix Diabla a starých dungeonů, ovšem s tou změnou, že v případě smrti začnete vždycky hezky od začátku. Cestou potkáte různorodou havěť, od pekelných psů po smyslnou dámu s růžovou kšticí.

Grafický styl odpovídá standardu Supergiantů (=absolutně nádherný) a za poplatek dvaceti eur si můžete lístek za převoz přes řeku Styx pořídit i vy. Připomínám ovšem, že jde o předběžný přístup, který vývojáři vzletně nazývají „živoucí hrou v aktivním vývoji“, aby ji pravidelně obohacovali o nové mechaniky, postavy, místa, schopnosti, mimořádné události a tak dále.

Hades si prozatím zahrajete pouze na PC, vydání plné verze by tvůrci chtěli stihnout příští rok. Bastion a Transistor letos vyšly i na Nintendo Switch, jedinou z hlavních platforem, kde si novější hry od Supergiant Games vůbec nezahrajete, tak zůstává Xbox One. Tam se skrz zpětnou kompatibilitu z Xboxu 360 dostala jen Bastion z roku 2011, která ale díky grafické stylizaci vypadá pořád skvěle.

Tagy: peklo RPG roguelike dungeon crawler TheGameAwards2018

Zdroje: GameSpot,tisková konference

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.