zavřít

„Pokračování Bully existovalo, bylo hratelné,“ tvrdí zdroje

Windows Wii PlayStation 2 Xbox 360

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Hry od Rockstaru se neobejdou bez spekulací. O šestém GTA toho zaznělo už hodně, i když oficiálně hra zatím ani neexistuje. I o pokračování Bully se jednou za několik let objeví nějaké informace, ale opět chybí jakékoliv oficiální potvrzení. Nejnovější spekulace tvrdí, že se na dvojce středoškolské akce pracovalo, ale nakonec z toho nic nebylo.

S novými informacemi přišel web VGC, který má údajně několik zdrojů znalých vývoje v Rockstar Games. Zdroje tvrdí, že Dan Houser (spoluzakladatel studia) spolu s nejdůvěryhodnějšími vývojáři napsali scénář pokračování Bully už v roce 2008. Byly v něm zaznamenané první scény a popis celého příběhu.

Ten se měl točit opět kolem teenagera Jimmyho, který tráví letní prázdniny v domě svého nevlastního otce. Druhý zdroj doplnil, že tvůrci neměli jasno, kam přesně se příběh ubere, ale zvažovali samozřejmě nějaký způsob návratu do školních lavic.

Na hře měla pracovat pobočka v Nové Anglii mezi lety 2010 a 2013. Prý se 12–18 měsíců vytvářelo hratelné demo v enginu RAGE, na kterém běží hry studia od doby GTA 4. Demo zachycovalo zjednodušený otevřený svět a bylo malinkým výřezem plánované hry.

Podobná dema jsou ve velkých studiích běžná. Teprve na nich se pozná, zda věci znějící skvěle na papíře mohou fungovat i ve skutečném produktu. Možná demo nevykazovalo patřičný potenciál, možná bylo skvělé, ale pracovní síla byla potřebná jinde. Tým vytvářející Bully 2 byl zkrátka podle zdrojů VGC převelen na jiné projekty.

Rockstar se k tomuto potenciálnímu úniku odmítl vyjádřit. Zdroje zároveň neříkají, zda byl projekt úplně pohřben, nebo jen dříme a čeká na svou příležitost. Red Dead Redemption II už nezaměstnává tolik lidí, a i když možná vzniká šesté GTA, má Rockstar jistě dost prostředků pro vyvíjení dalších her, které fanoušci vážně chtějí. Pokračování kovbojky jsme se nakonec dočkali, tak proč nedoufat v další záškoláctví?

Tagy: škola pokračování otevřený svět

Zdroje: Video Games Chronicle

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.