zavřít

OZombie na Kickstarteru končí, American chce film s Alenkou

Windows

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Hezky to začalo (viz náš článek) a smutně skončilo. I když, po prvních dnech, kdy se projekt ke své vytoužené metě blížil rychlostí pohodářského hlemýždě, bylo asi jasno. American McGee nyní vyvěsil bílý prapor a kickstarterovou kampaň OZombie zrušil. Důvodů bylo ale prý hned několik a finance byly jen tím prvním.

Když odhlédneme od faktu, že McGee otevřeně přiznává smutnou situaci, kdy by dle výpočtů měli ve finále kampaně jen 30 procent částky, je tu ještě film s Alenkou. Ten velmi brzy McGee přidal jako jeden z cílů v kampani. Jenže se ukázalo, že z právy na ni to bude složitější. Potřeboval je zajistit dřív, než bude jasné, zda získá peníze na OZombie.

Jednou možností bylo spustit novou kampaň jen na film, ale to Kickstarter nedovoluje. Další možností bylo zkusit kampaň na IndieGoGo, ale tam se McGee rozumně nepustil s tím, že neví, jak dobře by zde šlo projekt „prodat“. Nu a jak se blížil čas, kdy je třeba vyřešit vlastnictví práv na Alenku a jak nepřibývaly finance na projekt závratným tempem, začínalo být jasné, že OZombie končí.

McGee tak v příspěvku Na konci duhy smutně zkonstatoval, že se v tomto projektu mnohému přiučil, poděkoval všem za podporu a slíbil, že se Oz jednou vrátí. A už ne jako OZombie, protože tenhle název prý byl v dnešní době, kdy je zombie v každé druhé hře spíše na škodu. Nyní prý leží před ním a studiem další cíl a tím je právě film s Alenkou.

Doslova říká: „Nyní je veškerá naše pozornost upřena k Alence. Zajištění práv na film nebude nic lehkého. Máme ve vlastnictví velkou část její budoucnosti. S produkcí animací, filmů a přidruženého merchandisingu je spojeno udržení jejího světa ve stále novější podobě bez ohledu na to, co se stane s herní částí vlastnictví“.

Nu, nechme se překvapit, jak to všechno dopadne. Film s alenkou by nebyl špatný, ale McGeeho verze Ozu zněla sympaticky...

Tagy: akční adventura Kickstarter

Zdroje: Kickstarter

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.