zavřít

Nová hra od Amanity se jmenuje Creaks a není to klikací adventura

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Nejmilejší české studio chystá další pravděpodobnou pecku. Amanita Design, kterou znáte třeba díky Samorostovi, Machinariu nebo nejnovějšímu Chuchlovi (Chuchlu? Čučlu?), vypustila do světa oznámení o svém novém projektu Creaks – a ten bude v lecčems netradiční. Zaprvé to vypadá na podstatně strašidelnější atmosféru než v předchozích hrách. A zadruhé to poprvé v historii studia nebude point-and-click adventura.

Slovo „creaks“ se dá do češtiny přeložit jako „vrzání“ nebo „skřípot“ a po zhlédnutí prvního traileru určitě uznáte, že jde o trefný název. Svět kolem vystrašeného chlapce ve vestičce je polorozpadlý a zdánlivě na spadnutí, obývají ho divná stvoření a ze všech stran se ozývá znepokojivé praskání. Závěrečné končetinové překvapení by pak určitě potěšilo Terryho Gilliama.

Na hře, která ze záběrů zatím nejvíc připomíná nějakou nepříliš akční plošinovku, pracuje nový tým vývojáře a výtvarníka Radima Jurdy. Ten si k sobě jako posilu přibral skotského skladatele Joea Achesona známého pod pseudonymem Hidden Orchestra. Výsledek jeho práce posoudíte nejen v traileru, ale i ve výsledné hře.

Ta se objeví někdy během příštího roku, a to pěkně jak na PC, tak na konzole. Tehdy nejpozději dojde ke zodpovězení mnoha rozličných otázek, které mě momentálně trápí. Například: kdo je ona temná silueta, která kopíruje hrdinovy pohyby? Co je zač báječně vypadající troubící pták? A hlavně: je tohle konečně česká odpověď na Attack on Titan?

Creaks

Creaks

Tagy: česká hra amanita

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.