zavřít

Moons of Madness vám ukáže temnou stranu Marsu

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Oznámení autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Většina popkultury nám Mars prezentuje jako tu příjemnou, pohostinnou planetu, kterou lidstvo v nejbližších desetiletích kolonizuje a bude si tam spokojeně živořit, až Země bude už úplně neobyvatelná. V kosmickém hororu Moons of Madness se ovšem rudá planeta potká na půli cesty s Lovecraftem a jeho strašidelnými neznámy, jichž je vesmír plný.

Norské studio Rock Pocket Games z Moons of Madness něco málo ukázalo už před dvěma lety, nyní ho ale pod svá křídla převzal taktéž norský Funcom a prý mu umožní plně rozvinout potenciál příběhu mrazivého až do morku kostí.

Ujmete se Shanea Neweharta, technika stanice Invictus, tajné základny skupiny Orochi. Tu si pozornější z vás mohou pamatovat jako jednu z organizací v rámci MMORPG Secret World Legends a tvůrci potvrdili, že se marťanský horor odehrává v tom stejném světě.

Shane je každopádně spíš takovou vesmírnou uklízečkou bez bezpečnostní prověrky. Nemá tedy ani ponětí o hrůzách, které na Marsu číhají, včetně záhadného signálu, jenž přichází z jeho nitra. Shaneovým úkolem je udržet rozsvícená světla a jako maják jimi navigovat loď Cyrano, která má ze Země přivézt tým výzkumníků a převzít jeho úkol.

Nebyl by to ale správný sci-fi horor, kdyby všechno šlo podle plánu. Důležité systémy stanice selhávají, ve skleníku místo brambor pučí podivná mlha a zbytek Shaneova týmu se pořád nevrací ze své mimostaniční mise. K tomu začne mít vidiny, slyší hlasy a lomoz… Halucinace? Šílenství? Nebo by to mohlo být doopravdy?

Kosmický thriller Moons of Madness dorazí na vaše pozemská zařízení kolem letošního Halloweenu, tedy zhruba na konci října. Prozatím se počítá s PC, PlayStationem 4 a Xboxem One.

Tagy: Mars horor sci-fi Lovecraft

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.