zavřít

Koncem ledna proběhne koncert herní hudby GAMES vol.2

PlayStation 4 Windows Xbox 360 Xbox Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Filmová filharmonie, nebo zkráceně Filmharmonie, mi dělá radost. Sice jsem nestihl koncert GAMES vol. 1, ale měl jsem možnost si ji poslechnout na koncertu s hudbou ze sci-fi filmů a zážitek stál za to. Nemusím tedy řešit, zda jít na pokračování „herního“ koncertu GAMES vol.2, který proběhne opět v Dvoříkově síni Rudolfina 27. ledna.

Co mne na koncertu filmové sci-fi hudby nejvíce oslovilo, samozřejmě krom skvělého muzikálního projevu celého orchestru, bylo velmi umné zakomponování sboru i do skladeb, kde sbory neslyšíte a pak osoba dirigenta. Chuhei Iwasaki (já vím, že správná transkripce je Čúhei, ale maestro záměrně zvolil tento přepis svého jména z kandži) je nesmírně energická a charismatická persona, která každou skladbu odpovídajícím způsobem prožívá. Je prostě skvělé sledovat i jeho „koncert“ kdy se styl dirigování mění dle toho, zda jde o pasáže z Predátora, Duel of the Fates ze Star Wars a nebo humorný a skvělý přídavek v podobě hlavního motivu z Červeného trpaslíka.

Tady uslyšíte samozřejmě hudbu z her. Část skladeb z květnového koncertu se bude opakovat, část bude nová. Těšit se tak můžete na hudbu z her jako Mafia či Kingdom Come: Deliverance a z novinek mne velmi příjemně překvapila přítomnost hudby z Mount & Blade či skladeb od Crise Velasca (God of War III, Company of Heroes 2, WH40K: Space Marine). Zazní i motiv z World of Warcraft, Battlefieldu nebo Zeldy. A já budu, asi bláhově, doufat, že by mohlo zaznít něco z Uematsovy Lost Odyssey.

Lístky na koncert GAMES vol.2 si můžete zakoupit přímo na stránkách Filmharmonie.

iwasaki

Tagy: koncert hudba soundtrack

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.