zavřít

Journey of a Roach vás vtělí do postapokalyptického švába

Windows MAC

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Konečně zas nějaký sympatický námět na hru! Pamatujete moudrost tradující se už od starých Řeků, která praví, že atomovou válku přežijí švábi, protože přežijí skoro vše? Za jednoho takového švába, který přestál nukleární holokaust (a může si tak s klidem říkat „postapokalyptický“) si zahrajete v chystané švýcarské adventuře Journey of a Roach od Koboldgames, kteří na tvorbě spolupracují s Daedalic Games.

Hlavním hrdinou je šváb Jim, který se společně se svým méněcenným pohůnkem Budem snaží dostat ze zapadaného podzemního krytu na povrch zemský. Protože oni jsou sakra švábi a nějaká radiace jim krovky netrhá. Navíc, protože jsou to švábi, budou mít pár specifických vlastností.

Kupříkladu se jim dobře poleze po stěnách. To se u point and click adventury nezdá být tak zásadní, ale každý prostor, po kterém se dá šplhat se počítá. Navíc si budou díky tomu tvůrci moci pěkně pohrávat s perspektivou, jak dokazuje první obrázek.

Jako důležitější se ale zdá být fakt, že Jim ani Bud nebudou mluvit. Vůbec. Slyšeli jste snad nějakého švába mluvit? Pokud ano, raději zkonzultujte svůj stav s nejbližším psychiatrem. Jak hlavní hrdinové, tak i hmyz, který po cestě potkají, spolu budou komunikovat vlastním specifickým jazykem nebo spíše soustavou signálů. Tohle může být hodně zajímavý prvek, který adventuru dostatečně opepří.

Víc toho zatím nevíme, tedy kromě toho, že Journey of a Roach by měla vyjít letos v listopadu na PC a Mac. Nevrací se vám náhodou vzpomínky na jinou švábí adventuru? Bad Mojo, pamatujete? Velmi zajímavá a vlastně i nechutná záležitost viz video.

Tagy: humor adventura postapokalyptická

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.