zavřít

Jednoruký kovář Ivan drtí slovanské příšery v akčním RPG Yaga

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Znáte medvěda hrajícího na loutnu? Říká vám něco chaloupka na kuří noze? Víte, kdo je to Slavík Loupežník? Pokud vás zajímá slovanský folklór, pak zbystřete. Akční RPG Yaga v sobě schraňuje desítky mytických bytostí známých z nejrůznějších bájí a pověstí severovýchodní Evropy.

Yaga se k nám poměrně blízké fantastice staví s humorem. Už jenom vaše role v příběhu je prapodivná. Pod ochranou Ježibaby se vtělíte do kováře a gurmána Ivana, který kdysi dávno přišel o levačku.

To mu ale nijak nebrání v kování dalších zbraní a zabíjení monster, která se na něj valí z hlubin lesů. Tyto dvě činnosti jsou jeho denním chlebem – kování, vraždění, kování, vraždění. Ale dojde i na nějaké ty rozhovory s místními, dialogové volby, RPG prvky…

Nebýt slovanského folklóru a famózní grafické prezentace, asi bychom o hru ani nezavadili. Po herní stránce to totiž vypadá jen jako další akční RPG, které tedy může ještě překvapit různými udělátky, které si připevňujete na svůj pahýl.

Čím Yaga rozhodně překvapuje už teď, je hip hopový doprovod, o který se stará rumunská skupina Subcarpați. Nejdřív mi hudba k nádechu hry vůbec neseděla, ale po opakovaném zhlédnutí videí mi přešla pod kůži a já si začal podupávat.

Zkrátka to vypadá na pozoruhodný mix hudby, grafiky a tématu, který by nemusel zklamat (snad ani po stránce hratelnosti). Yaga vyjde v listopadu na PC exkluzivně v Epic Games Storu, na PS4, Xboxu One a Switchi.

Tagy: akční RPG slovanská hra crafting

Zdroje: AllGamesDelta

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.