zavřít

Fandové bojových mechů můžou jásat, Square Enix chystá střílečku Left Alive

PlayStation 4 Windows PS4 Pro

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Mechů podle mě není nikdy dost. Dodnes jsem zklamaný, že Pohádky z mechu a kapradí nepojednávají dvou hrdinných čepičkovaných pilotech a jejich zabijáckém robotovi s plasmovými puškami místo rukou. Tuhle dětskou frustraci by mohl alespoň částečně zažehnat nejnovější projekt studia Square Enix jménem Left Alive. Zatím toho o něm nevíme mnoho, kromě faktu, že se v něm objeví mechové, že se bude odehrávat ve zdevastovaném světě, a že vývojářský tým obsahuje víc hvězd než nebe nad Saharou.

Projektu, který je prozatím vágně označován jako „akční survival střílečka“, z ředitelské židle velí Tošifumi Nabešima, veterán studia From Software, který se podílel například na sérii Armored Core a také obstaral scénář k Dark Souls 2. Producentem bude Šindži Hašimoto, kterého si budou pamatovat fandové Front MissionFinal Fantasy VII nebo Kingdom Hearts. O design postav se postará Jódži Šinkawa, o jehož zkušenostech asi není třeba pochybovat – stačí říct tři slova: Metal, Gear a Solid.

Kromě zmíněných pánů by vás mohla zajímat taktéž přítomnost Takajuki Janaseho, který má s mechy osobní zkušenost – designoval je totiž pro seriál Ghost in the Shell: Arise, Xenoblade Chronicles X a další tituly. Ale abych vás tady nenudil sáhodlouhým výčtem japonských jmen: podívejte se na níže přiložený trailer (ve skutečnosti spíš krátký teaser), který naznačuje, že se světem je něco hodně špatně. Tipnul bych si další světovou válku.

Není pochyb, že se o Left Alive brzo objeví další podrobnosti, ale prozatím bych všem fanouškům dupajících železných monster s bezbranným kouskem masa uvnitř radil trpělivost. Hra pochopitelně nestihne letošní vydání – to přijde až někdy v průběhu příštího roku, a to na PC (Steam) a PlayStation 4.

Tagy: akční sci-fi survival střílečka post-apo mechové

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun,VG247,tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.