zavřít

Europa Universalis IV využije uložené pozice z Crusader Kings II

Windows

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Není to něco extra, že? Tolik her se pyšní tím, že využívá uložené hry svých předchůdců a pak jde většinou o drobné změny a easter eggy. Jenže v tomhle případě bude konverze vašich pozic z Crusader Kings II do do Europa Universalis IV až psychopaticky ambiciozní. Předem je třeba říct, že to nebude samo sebou. Konvertor uložených pozic bude jen za předobjednávku Europa Universalis IV s tím, že se dá čekat, že pak bude vydán za mírný poplatek, jak Paradox rád dělá.

Jenže vzhledem k tomu, co slibuje onen konvertor si říkám, že ta předobjednávka bude stát za to (kromě faktu, že k němu ještě dostanete zdarma kopii Crusader Kings II). On totiž dokáže převést v uvěřitelné formě svět, jaký se zformoval ve vaší CKII hře a vytvořit z něj startovní mapu pro EUIV.

Henrik Hansson nyní vysvětlil, jak bude konverze vypadat a co vše se asi tak přenese. Kupříkladu pohanská náboženství z datadisku Old Gods budou přenesena, ovšem pokud byla reformovaná. Takže vaši Ódina uctívající Dánové se mohou dostat až do Europa Universalis IV a mít své pohanské království. Případně tu můžete mít Velkomoravskou říši, která se bude držet slávy Peruna. Sice nebudou tolik propracovaná jako jiná náboženství v Europa Universalis IV, ale rozhodně budou mít nějako odlišující vlastnosti. Bohužel, hereze budou přeneseny jako jejich původní náboženské systémy.

V konverzi pozic půjde samozřejmě hlavně o mapy a státní útvary. Kupříkladu pokud v Crusader Kings II už není Svatá říše římská, v Europa Universalis IV ji také nečekejte. Pokud provedli ke konci CKII velkou invazi Timurovci a nebo se zde usadila první mongolská vlna, čekejte jejich spojení ve Zlatou hordu. Milé je ale třeba i to, že pokud ve vaší hře zůstaly nepřeměněné říše Západofranská a Východofranská, přejdou i do EUIV a žádná Francie zde nebude.

Pikantní je i fakt, že pokud jste hráli spekulativní DLC Sunset Invasion, v Severní Americe bude obrovské aztécké království. Dědit se budou i typy států, přičemž většina bude feudálními monarchiemi, ale kupecké republiky zůstanou, stejně tak císařství a ze svatých řádů se stanou teokracie. Dědit se budou i technologické skupiny, ovšem odvozením dle vaší kultury a pozice na mapě. Co se týče kulturních myšlenek, půjde zdědit některé odvozené ze speciálních z CKII. Kupříkladu z Jomsvikings z CKII se budou moci stát v roce 1444 třeba Legend of Jomsborg, For Glory of the Allfather, In the Name of Thor.

Jednoduše, konvertor uložených pozic v tomhle případě vypadá jako spousta bonusové zábavy pro milovníky strategií od Paradoxu. Možnost navazovat na své těžce vydobyté úspěchy z Crusader Kings II je velmi lákavá. Což mi připomíná, že mé České království sahalo daleko do Němec a Polska a v jeho čele stáli potomci africké křesťanské princezny. To by byla škoda nepřenést!

Tagy: strategie historická

Zdroje: tisková zpráva,PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.