zavřít

Do Total War: Warhammer dorazili mamuti z Norscy, souběžný update posílil Impérium a Chaos

Windows MAC

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

A už jsou tady. Krvežízniví seveřané z nově hratelné frakce Norsca vtrhli na bojiště Total War: Warhammer, rozhodnutí zabíjet/plenit/pálit pro větší slávu Chaosu i sebe samých. Creative Assembly si při té příležitosti připravili pěkný trailer přímo v enginu, který vám připomene, že Norsca kromě všech svých vousatých Vikingů s obouručními sekyrami disponuje také bojovými mamuty – jako byste snad na něco takového mohli zapomenout.

A to není ani zdaleka jediná změna, které se tahle fantasy strategie dočká. Navzdory rapidně se blížícímu druhému dílu přichází ohromný patch, co by měl upravit a vylepšit spoustu nedostatků, a ještě navíc přidat nové schopnosti legendárním lordům. Zabývá se hlavně problémem, že s přísunem nových DLC už původní rasy nebyly tak speciální, a v některých případech také došlo k problémům s herní vyvážeností.

Například Válečníci Chaosu teď můžou snáze eliminovat severskou opozici. Frakce spadající pod škatulku Norsca se po své porážce nestanou pouhými spojenci Chaosu, nýbrž podřízenými vazaly. Jejich umělá inteligence byla zároveň instruována, aby svým novým zlým pánům méně vrážela kudly do zad a poslušně se podílela na nemilosrdné destrukci veškeré civilizace.

Proti tomu se samozřejmě ostře ohradí Impérium. To mělo výrazné problémy přežít do konečných fází hry, neboť je přímo obsypáno potenciálními nepřáteli – Chaosem, upíry, orky. Aby se s tímhle problémem autoři vyrovnali, nadělili lidské říši lepší startovní pozici – celou provincii Reikland spadající pod město Altdorf, jejíž části dříve drželi odpadlíci. Tahle výhoda ovšem platí pouze pro AI – pokud se do kůže Karla Franze uvrtáte vy sami, nic vám ulehčeno nebude.

Dále přibyly stromy schopností pro frakční lídry, nové předměty i přisluhovači… No, je toho zkrátka docela hodně. Velmi rád vidím, že vývojáři se pořád starají o původní hru, i když dvojka už vstupuje do cílové rovinky. Na druhou stranu to vlastně dává smysl – jejich konečným ambiciózním cílem přece je spojit všechny díly trilogie do jediné obrovské mapy, takže dřív nebo později k podobným vylepšením asi dojít muselo.

DLC Norsca každopádně seženete na Steamu za 10 €. Podrobnosti updatu, který je pro všechny majitele původní hry pochopitelně zdarma, pak najdete na oficiálním blogu.

Tagy: strategie warhammer

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.