zavřít

Do Sea of Thieves brzy připluje plnohodnotná příběhová kampaň

Windows Xbox One

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Sea of Thieves stále žije. Hra oslavila své první výročí před třemi týdny, ale výroční update to bohužel na den přesně nestihl. Musíte si na něj počkat do 30. dubna, ovšem slibuje opravdu velké věci, které by mohly nejednoho čtenáře konečně nalákat do pirátských vod.

Sea of Thieves byla a stále je zajímavá hra, které zpočátku chybělo mnohé, ale tvůrcům z Rare naštěstí nechybí odhodlání a neustále připravují nový obsah. Koncem aktuálního měsíce dorazí něco opravdu velkého. Něco, co asi udělá radost všem stávajícím fanouškům, přiláká zpátky ty, kteří hru už opustili a možná zaujme i nové tváře.

Řeč je o v titulku vyzrazené příběhové kampani. V současné podobě ve hře moc vyprávění nenajdete a většina zážitků pramení z hráči vytvářených situací. Nicméně výroční update odstartuje několikadílnou sérii silně příběhových misí.

Jak moc silně? Počítejte s hudebním doprovodem, cutscénami i dabingem známých a nových postav. První příběh ze série Tall Tales s názvem Shores of Gold započne nalezením deníku dávno zahynulého dobrodruha, který vám poskytne vodítka k novým tajemným místům skrývajícím poklad.

Tyto příběhy slibují nové herní mechanismy. Budete se například orientovat podle hvězd, řešit komplikované hádanky ve stylu Indiana Jonese, hledat skryté vstupy, bojovat s bossy a mnoho dalšího, na co už si musíte přijít sami, protože i v tom bude kouzlo těchto kampaní.

Update dále zpřístupní arénu, tedy čistě PvP mód, ve kterém nejde o nic jiného než potopení soupeřících pirátů. Naučíte se chytat ryby a připravovat z nich chutné pokrmy pro posádku, v kanónových přestřelkách bude potřeba větší pozornost, protože bude nově možné poškodit stěžeň, kormidlo a kotevní vratidlo, což silně omezí vaši manévrovatelnost v boji.

Zábavně vypadá i harpuna, která vám pomůže s ulovením pokladu či mořských monster a umožní provádět nevídané manévry s lodí. Jistě vás už teď napadá, jak docílit smyku na ruční brzdě s lodí…

Sea of Thieves se tedy pořádně rozroste a dobře, přiznám se, je to poprvé, kdy mě začala opravdu lákat do svých tenat. Tak za tři týdny!

Tagy: online akční fantasy dobrodružný adventura kooperace e3 2015

Zdroje: Eurogamer.net

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.