zavřít

Do Civilization VI přibude jako nový stát Austrálie s Johnem Curtinem v čele

Windows

- Oznámení autor: Adam Homola Komentáře: 0

Civilization VI ještě neřekla své poslední slovo. Nedávné hratelné národy rozšířili Poláci a brzy do hry přibudou i Australané. Pro Austrálii to bude v celé sérii Civilization premiéra a jakkoliv bychom mohli začít jmenovat i jiné zajímavé státy které v Meierově sáze ještě nebyly, Austrálií nepohrdnu.

Herní Austrálii povede John Curtin, její čtrnáctý premiér, který žil v letech 1885–1945. Úřad premiéra zastával během druhé světové války, tedy v letech 1941–1945, zatímco svou stranu Labor Party vedl v letech 1935–1945.

Unikátní schopnostní Curtina je Citadel of Civilization, díky které může Austrálie na začátku každé defenzivní války využívat bonusovou produkci. Stejný bonus platí i v případě, kdy osvobodíte město. Unikátní jednotkou Austrálie je voják Digger, jež zde nahrazuje standardní pěchotu.

U Diggerů bychom hledali nějaké zajímavé schopnosti marně, ale mají alespoň bonusovou bojovou sílu ve chvíli, kdy bojují na políčku u moře, nebo mimo své teritorium. Unikátní vlastností Austrálie jako takové je Land Down Under, kdy mají města postavená poblíž moře extra Housing.

Unikátní vylepšení políčka se jmenuje Outback Station a jde v podstatě o ranč s dobytkem, díky němuž získávají okolní pastviny bonusovou produkci a jídlo. Pastviny mohou také spustit Culture Bomb, skrze kterou lze získat okolní políčka bez ohledu na jejich stav. A to i v případě, kdy patří jinému státu.

Austrálie by měla být zanedlouho k dispozici, ale přesné datum vydání tvůrci zatím nezveřejnili. Víme jen, že půjde o prémiové DLC dostupné za zatím nespecifikovanou cenu. Civilization VI vyšla v říjnu minulého roku a bez problémů se na Games.cz zařadila mezi nejlepší strategie loňského roku, a také k titulům s nejlepší hudbou.

Tagy: strategie tahová dlc

Zdroje: Civilization.com

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.