zavřít

Do Civilization VI přibude jako nový stát Austrálie s Johnem Curtinem v čele

PC

- Oznámení autor: Adam Homola Komentáře: 0

Civilization VI ještě neřekla své poslední slovo. Nedávné hratelné národy rozšířili Poláci a brzy do hry přibudou i Australané. Pro Austrálii to bude v celé sérii Civilization premiéra a jakkoliv bychom mohli začít jmenovat i jiné zajímavé státy které v Meierově sáze ještě nebyly, Austrálií nepohrdnu.

Herní Austrálii povede John Curtin, její čtrnáctý premiér, který žil v letech 1885–1945. Úřad premiéra zastával během druhé světové války, tedy v letech 1941–1945, zatímco svou stranu Labor Party vedl v letech 1935–1945.

Unikátní schopnostní Curtina je Citadel of Civilization, díky které může Austrálie na začátku každé defenzivní války využívat bonusovou produkci. Stejný bonus platí i v případě, kdy osvobodíte město. Unikátní jednotkou Austrálie je voják Digger, jež zde nahrazuje standardní pěchotu.

U Diggerů bychom hledali nějaké zajímavé schopnosti marně, ale mají alespoň bonusovou bojovou sílu ve chvíli, kdy bojují na políčku u moře, nebo mimo své teritorium. Unikátní vlastností Austrálie jako takové je Land Down Under, kdy mají města postavená poblíž moře extra Housing.

Unikátní vylepšení políčka se jmenuje Outback Station a jde v podstatě o ranč s dobytkem, díky němuž získávají okolní pastviny bonusovou produkci a jídlo. Pastviny mohou také spustit Culture Bomb, skrze kterou lze získat okolní políčka bez ohledu na jejich stav. A to i v případě, kdy patří jinému státu.

Austrálie by měla být zanedlouho k dispozici, ale přesné datum vydání tvůrci zatím nezveřejnili. Víme jen, že půjde o prémiové DLC dostupné za zatím nespecifikovanou cenu. Civilization VI vyšla v říjnu minulého roku a bez problémů se na Games.cz zařadila mezi nejlepší strategie loňského roku, a také k titulům s nejlepší hudbou.

Tagy: strategie tahová dlc

Zdroje: Civilization.com

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.