zavřít

Další Zeldou na Switchi bude remake akční adventury Link’s Awakening

Switch

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Když The Legend of Zelda: Link’s Awakening poprvé spatřila světlo světa v roce 1993 na Game Boyi, neměl jsem o ní vlivem své tehdejší neexistence ani ponětí. Osud ale chce, aby se naše cesty vůbec poprvé propletly. A to díky konzoli Switch, na které letos vyjde roztomilý remake.

3D plošinovka Link’s Awakening sleduje titulního Linka, kterého přepadne bouře na moři, aby se následně ocitl vyplavený na záhadném ostrově Koholint. Jeho jediným cílem je vrátit se domů, v čemž mu ostrov a jeho nepřátelští obyvatelé brání doslova zuby nehty.

Link musí použít své bojové dovednosti a zdárně vyřešit zapeklité hádanky, aby ve zdraví a bez úhony překonal všechny nástrahy ostrova. Nečekají na něj pouze typičtí nepřátelé, ale i postavy z jiných světů Nintenda.

Většinu času na hru nahlížíte shora, ale v některých pasážích se pohled přepne do 2D plošinovky, podobně jako tomu bylo v případě Super Mario Odyssey. O možnosti přepnout se do původního výtvarného stylu, která je často součástí podobných remaků, se tentokrát Nintendo nezmiňuje.

Ani datum ještě není pevně stanoveno, ale počítá se s letoškem.

 

Tagy: remake dobrodružná Zelda Link

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.