zavřít

Battlefield V rozšíří nový pěchotní mód i český samopal

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Série Battlefield je známá především svými masivními bitvami mnoha hráčů na velkém prostoru a ani nejnovější Battlefield V se téhle tradice nikterak neštítí. Kromě klasického Conquestu pro 64 hráčů zavedl i nový, příběhovější mód Grand Operations, kde se taktéž řežou celé zástupy krvelačných Němců a Britů. Nový update ovšem přináší daleko komornější zážitek.

2. kapitola updatů jménem Lightning Strikes s sebou přináší režim Squad Conquest pro 16 hráčů ve dvou týmech. Ti se utkávají na zmenšených verzích map Arras, Hamada a Rotterdam – v prvních dvou mají pěšáci z každého týmu přístup k jednomu tanku, v tom posledním je tank dostupný, pouze pokud váš soupeř ovládá všechny tři vlajky.

A o vlajky tu jde především. Na malém prostoru a v nízkém počtu lidí musíte zapojit své taktické šedé buňky, abyste obsadili a udrželi klíčová místa, čímž soupeři postupně vymažete všechny respawnovací žetony (v tom vám samozřejmě pomůžou i přesně mířené kulky).

Konkrétní rozpis toho, co na každé ze tří map v režimu Squad Conquest můžete čekat, si přečtěte zde. Já ještě dodám jednu poměrně zásadní informaci: mód bude dostupný prozatím jen od 17. do 30. ledna. Předpokládám, že pokud se komunitě zalíbí, jeho návratu v budoucnosti nebude nic bránit.

2. kapitola kromě Squad Conquestu chystá i další vylepšení. Chystá se nová Grand Operation, připravuje se i návrat oblíbeného režimu Rush. Pak je tu ještě trojice nových zbraní, konkrétně český samopal ZK-383 pro Medika, francouzská prototypní poloautomatická puška Modele 1944 pro Assaulta a taktéž francouzský kulomet Hotchkiss M1922, který byl s úspěchem využíván od Řecka až po Čínu.

Tvůrci si pohráli i s mechanikami umírání. Vylepšený killcam by vám měl přesně ukázat, kdo vás odkud zastřelil, a během hraní by mělo být snazší poznat, z jakého směru létají kulky. Navíc byla opravena chyba, kvůli které se indikátor zásahu zobrazoval se zpožděním.

Stejně jako v případě Battlefieldu 1, který jsme loni nominovali do naší bestofkové kategorie Hry, která chytla druhý dech, můžete u nejnovějšího dílu očekávat neustálou podporu ze strany vývojářů. V mojí recenzi se dozvíte, že Battlefield V má některé těžko přehlédnutelné chyby především v singleplayeru, ale i tak je to pořád výborná akční zábava.

Tagy: Battlefield (série) druhá světová válka multiplayer střílečka

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.