zavřít

Arma 3 vyjde exkluzivně přes Steam, jinak by to letos nestihla

Windows

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Ačkoliv dnešek patří PlayStation 4, najde se občas informace, která jde mimo novou konzoli...

Ačkoliv dnešek patří PlayStation 4, najde se občas informace, která jde mimo novou konzoli Sony. A takovou je tisková zpráva Bohemia Interactive, v níž je deklarováno, že očekávaná vojenská akce Arma 3 bude distribuovaná výhradně přes Steam. Hra tedy bude PC exkluzivní a Steam exkluzivní. A jelikož tým tuší, že to všechny hráče nepotěší, nabízí několik vysvětlení, proč k tomuto kroku přistoupili.


Prvním a klíčovým důvodem je to, že Steam je ověřený distribuční kanál, který disponuje Steamworks. Navíc, tím, že se tvůrci zaměří jen na Steam, odpadnou problémy s dalšími distribuovanými verzemi. Cituji: „Někteří z vás si pamatují kolik různých distribučních verzí Arma 2 jsme měli a jaké s tím byly problémy. Strávili jsme tolik času tvorbou a testováním všech master kopií. Každý patch musel být testován na každou možnou kombinaci distribuce, patche a DLC. Stálo nás to tolik zdrojů, že jsme se nemohli hře věnovat tak, jak bychom chtěli“.

Steamwoks nabízí zcela jasnou výhodu a uvedeno je i pirátství. Opět cituji: „Myslete si co chcete, ale pirátství ovlivňuje náš byznys. Nicméně Bohemia Interactive se snaží s evolucí internetu žít, než s ní bojovat. Odstranili jsme otravná DRM několik měsíců po vydání. Ale bez takovýchto technologií si nemůžeme dovolit hru vydat. Věříme, že nejlepší protipirátskou ochranou je nabídnutí hodnotných online služeb, za které lidé rádi zaplatí. To jsme ale nemohli včas vyřešit naším vlastním řešením, ale mohli jsme k tomu využít Steam. Bude možné spustit Steam v Offline módu a zahrát si hru, ale samozřejmě nepůjdou online služby včetně multiplayeru“.


Navíc je jasné, že toto rozhodnutí pomůže hru vydat v tomto roce – tiskové prohlášení to zmiňuje hned několikrát – bez Steamu by asi letos Arma 3 nebyla. Studio se zbaví zátěže z různých distribučních procesů, protože zde bude jen jeden. A ten čas, který ušetří, prý budou moci zase věnovat hře. Steam prý navíc poskytuje komfort i hráči díky automatickému updatu nebo možnostem v rámci betatestingu. Plus jsou tu ony zmiňované nástroje v rámci Steamworks. 

Hra tedy bude vyžadovat ke spuštění Steam, ale ne neustálé připojení. Vyjde v tomto roce, ale zatím ještě tým nechce prozradit nic bližšího. Budou existovat krabicové verze hry, kde budou buď kódy na Steam, nebo DVD, které urychlí instalaci (nebudete muset data tahat ze Steamu), ale bude stejně třeba aktivace přes tuto distribučné platformu.

A jak se na to díváte vy? Vadí vám, že bude nyní hra exkluzivní pro jeden distribuční kanál a nebo jste si na Steam navykli a je vám to jedno?

Tagy: akční taktická válečná

Zdroje: BIStudio

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.