zavřít

American McGee pracuje na pokračování Alice: Asylum

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Oznámení autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Práva na hororovou verzi Alenky v říši divů už dlouho vlastní Electronic Arts, ta úplně první ale nese jméno vývojáře Americana McGeeho. Ten sice před dvěma lety napsal fanouškům, ať ho kvůli možnému pokračování konečně přestanou otravovat, v září ale slíbil, že se s EA zkusí dohodnout. Voilà, na prequelové Alice: Asylum už se prý pracuje.

Odehrávat by se měla ještě před událostmi první American McGee’s Alice a malá Alenka se v ní bude vyrovnávat se ztrátou své rodiny. Že v tomto a v jiných ohledech lékaři psychiatrického zařízení neodvedli příliš dobrou práci, to z pokračování už víme.

Na McGeeho blogu se píše, že American tvrdě pracuje na designu, konceptech a příběhu pro další kapitolu Alenčina příběhu. Ta prozatím poslední, Alice: Madness Returns, se pod hlavičkou EA odehrála už před osmi lety, oproti jedničce ale byla navýsost průměrnou hrou. Byť s výborným, trochu zvráceným uměleckým stylem.

Alice: Asylum

McGee o navázání na příběh temné Alenky mluví už od roku 2013, teď se ale konečně zdá, že je vše na dobré cestě. Na své facebookové stránce dokonce píše o své vizi nového studia v Thajsku, které by kromě vývoje her chtěl zasvětit i všem Alenčiným fanouškům a vytvořit místo plné cosplayerů, kde se budete moct projít začarovaným lesem, vyfotit se s Kloboučníkem nebo přespat na zámku Srdcové královny – jen si musíte dát pozor, abyste nepřišli o hlavu.

Ambiciózní? Možná. Americana McGeeho a preprodukci Alice: Asylum můžete každopádně podpořit prostřednictvím Patreonu, kde kromě plyšového bílého králíka najdete i několik konceptů a návrhů, jak by nadcházející Alenka třeba mohla někdy vypadat.

Tagy: horor Alenka v řísi divů

Zdroje: Facebook,Patreon,American McGee blog

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.