zavřít

Adventura Endling o posledních liškách varuje před vymíráním druhů

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X

- Oznámení autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Věděli jste, že více než čtvrtině zvířecích druhů na Zemi hrozí vyhynutí? Nosorožci, lvi, tygři, tuleni nebo medvědi přicházejí o své přirozené prostředí, jejich řady tenčí i lovci nebo znečištění přírody. Ekologicky uvědomělá adventura Endling se odehrává ve světě, kde jsou v ohrožení i mazané a velmi přizpůsobivé lišky. Ujmete se jediné zbylé liščí maminky, která se musí postarat o přežití svých tří mláďat.

Budoucnost planety Země nevyznívá příliš optimisticky ani v realitě, natož v dystopické Endling. Coby poslední liška musíte svým dětem obstarat potravu, vyhnout se pytlákům bažícím po zrzavých kožešinových límcích a dovést své mladé do bezpečí.

Vaše mláďata v průběhu cesty porostou a budou sílit. Permanentní smrt je v tomto případě opravdu navždycky, liščata se ale postupně učí užitečné dovednosti, které by je od ní měly ochránit. Snad se jim to podaří, jsou poslední nadějí na přežití druhu.

Znečištěné řeky, městské stoky i hořící lesy, kterými budete muset prokličkovat ale touhle nadějí zrovna nehýří. Lovte, abyste nebyli uloveni a využijte roušky noci k bezpečným přesunům a hledání dočasných úkrytů na další den, který vždycky může být tím posledním.

„Klimatická změna a přírodní katastrofy zapříčiněné člověkem nás velmi trápí. Chceme skrz Endling pomoct upozornit na opravdové ekologické problémy,“ píše se v tiskové zprávě. 

Sidescrolling survivalová adventura Endling od španělských Herobeat Studios je plánovaná na rok 2021, kdy by měla vyjít na PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch. 

Tagy: ekologie Liška vymírání druhů

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.