zavřít

První informace o adventuře Syberia II

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Adventura Syberia (Microids) je bezpochyby jednou z nejlepších adventur poslední doby.

A to nejen pro svou úžasnou grafiku, ale také pro svůj příběh a zpracování. Každý, kdo ji hrál, jistě zaznamenal její otevřený konec, přímo vybízející k nějakému pokračování. Určitě vás také napadla myšlenka, že to není jen tak, a že tvůrci mají další díl jistě již rozpracovaný. Tato skutečnost se oficiálně potvrdila a dnes je nám Syberia II blíže, než kdykoliv jindy, protože pro vás v naší galerii máme prvních pár obrázků.

Microids o svém novém projektu tvrdí, že ho v mnohém ještě vylepšili. Přidali spoustu nových vlastností, provedli pár změn a grafických vylepšení, takže nyní budete moci zaregistrovat i animovaný sníh a led, komplexní real-time stínování, apod. Také příběh hry prý obohatili o více akce. Ne tedy v tom smyslu, že by měla být Syberia II snad tentokrát arkádou nebo něčím takovým, ale spíše tak, že bude děj dynamičtější a Kate zažije spoustu nečekaných a dramatických událostí. Kromě Hanse, kterého jste se celý předchozí titul snažili najít, se setkáte také s mnoha dalšími různými osobami a prostředí hry také bude celkově interaktivnější.


nové obrázkykompletní galerie

Všechna místa, na která vás Syberia II přivede, budou úplně jiná než v původním titulu. Především se tedy ocitnete v tom tajemném světě, o kterém jste toho v předchozí hře tolik slyšeli. Co se týče Kate, její model tvůrci vybavili několika novými detaily a pro každou lokaci ji obdařili jinou výstrojí. Podobně dopadly i ostatní postavy. Kate již nebude s okolním světem spojena pomocí mobilního telefonu. Většina nových dobrodružství se bude odehrávat venku. Vypravíte se hodně daleko na sever, všude bude plno sněhu a ledu a nejednou se ocitnete i ve sněhové bouři. Čím víc se budete přibližovat severu, tím hutnější podmínky vás budou čekat. Ledové království Syberia II bude rozděleno do čtyř regionů. Kate, Hans a Oscar se svým vlakem pojedou z Aralbadu (jejich poslední zastávky v Syberii) do ruského města Romansbourgu. Neodmyslitelnou součástí míst, která v tomto městě (a nejen zde) navštívíte, budou opět automatoni. Díky novým efektům, dynamickým stínům a úhlům kamery, bude celá scéna působit dramatičtějším dojmem.

Z Romansbourgu naše trio poputuje do Great North Passage, lesní divočiny propletené ledovými horskými potoky, pokryté duchnami sněhových závějí. I zde budou patrné nové efekty - Kate zanechá ve sněhu své šlápoty, brodit se sněhem bude náročné, stromy se budou vlnit ve větru, na zemi se budou hodit stíny oblak plujících po obloze a zastírajících slunce, se špičkami stromů si bude pohrávat mlžný opar, hladina vody se bude dynamicky zrcadlit a okolí se bude pohybovat podle rychlosti pohybu postavičky. Další dva světy tvůrci z pochopitelných důvodů zatím neodhalili. Prozradili jen, že z Great North Passage vaše cesta povede do malé osady Youkol Village, jejíž návštěvu Hans nikdy nevynechal a posledním místem, kam vás nohy zavedou bude samotná Syberia.

I tentokrát je Syberia II vyvíjena montrealským studiem společnosti Microids, které úzce spolupracuje s francouzským spisovatelem a umělcem Benoit Sokalem, který je známý pro jedinečné ztvárnění Amerzone a který pracuje z Paříže. Scénář hry a stovky konceptů a skic, podle kterých se Syberia II tvoří, jsou opět jeho dílem. Vývojáři jsou se Sokalem v neustálém telefonickém spojení a pár dní v měsíci tento umělec dokonce tráví osobně v Montrealu (viz náš rozhovor o prvním dílu hry). Syberia II by měla být k dostání v říjnu tohoto roku. Příjemnou zprávou, je kromě toho, že se můžeme těšit na řadu nových skvělých puzzlů i snaha tvůrců zachovat i přes všechna vylepšení původní hardwarovou náročnost. Jedinou změnou v tomto ohledu by měl být přechod na DirectX 8.1. zachován zůstává i interface.
zdroj: GameSpot

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.