Zrušená hra Ravenholm z univerza Half-Life vypadá fantasticky
zdroj: Noclip

Zrušená hra Ravenholm z univerza Half-Life vypadá fantasticky

27. 5. 2020 16:20 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

YouTubový kanál Noclip plodící velmi zajímavé dokumenty z historie vývoje her a jejich studií si posvítil na Arkane Studios, které je zodpovědné například za sérii Dishonored a novodobé Prey. V minulosti ale dělalo i na projektech, které nikdy nespatřily světlo světa – The Crossing, LMNO a Ravenholm. Nás teď zajímá především Ravenholm, odbočka od série Half-Life a možná čtvrtá epizoda Half-Life 2.

Následující text sice obsahuje spoilery, ale pravděpodobnost, že Ravenholm někdy vyjde, je mizivá. Ve hře jste se měli chopit role Adriana Shepharda, hlavní postavy z Half-Life: Opposing Force, a dělali byste společnost knězi Grigorimu z Half-Life 2. Spolupráce těchto dvou postav byla hlavním tahounem příběhu a měli jste být svědky zajímavé proměny svého společníka, který si dává k obědu headcraby.

Kromě toho, že tato nechutná stvoření jedl, vysával z nich i jejich jed, který sám sobě aplikoval, aby proti němu byl imunní. Tím pádem mu sice nevadily jejich kousance, ale v průběhu hry sám mutoval a dá se domyslet, že z věrného přítele se snadno mohl stát nepřítel.

Z herního hlediska mělo jít o střílečku plnou zombíků, ale také chytrých hádanek. S pomocí magnetické zbraně jste manipulovali kovovými předměty, které jste následně mohli využít k přenosu elektřiny za pomoci hřebíkové pistole. Postupným nastřelováním hřebů se dala tvořit cesta elektřiny od zdroje k cíli.

Stejným způsobem jste kolem sebe mohli vybudovat obrannou síť, která spálí každého nemrtvého, jenž se odváží vstoupit do smrtícího výboje. Zároveň jste mohli k zemi přišpendlit například zombíkovu nohu a pak ho v klidu a bez stresu dodělat.

Co si budeme povídat, na záběrech níže to vypadá vážně skvěle a je těžké pochopit, proč Valve zařízlo projekt v tak pokročilé fázi vývoje. Tvůrci si myslí, že v tom hrály roli peníze. Valve se Ravenholm líbil, ale asi se mu nezamlouvala představa, že jeho dokončování potrvá ještě rok, což si vyžádá značné finance a hra vyjde jindy, než se předpokládalo.

Pravdu ví jen Valve, ale i tak je dokument o Arkane velice zajímavou studnicí informací. Pasáž o Ravenholmu začíná ve 33. minutě (vývojáři jsou Francouzi, takže si nezapomeňte zapnout anglické titulky).

Nejnovější články