V dokumentu o Arkane Studios uvidíte záběry ze zrušené Half-Life 2: Episode Four
zdroj: Valve

V dokumentu o Arkane Studios uvidíte záběry ze zrušené Half-Life 2: Episode Four

22. 5. 2020 14:15 | Téma | autor: Šárka Tmějová |

Skupina Noclip se už čtyři roky věnuje natáčení dokumentů nejen ze zákulisí herního vývoje. Diváky bere nahlédnout za oponu oblíbených titulů a občas při těchto výletech narazí i na opravdový poklad. Epizoda, která vyjde příští týden, se bude věnovat historii Arkane, kteří se proslavili hlavně díky Dishonored, Arx Fatalis nebo Prey, v mezičase si ale sáhli také na jednu proslulou značku od Valve.

Chvilková existence čtvrté epizody druhého Half-Life překvapivě není až takovým tajemstvím, jak by se mohlo zdát. Na Half-Life 2: Episode Four s pracovním názvem Return to Ravenholm mělo Arkane pracovat někdy okolo roku 2006. Zmiňoval se o ní třeba tehdejší článek v PC Gameru, který upozorňoval, že na ní nedělá přímo Valve a půjde o samostatný, ohraničený příběh.

Pak o ní dlouho nebylo slyšet, než se v roce 2011 objevily na pracovním profilu jednoho z grafiků Electronic Arts Randyho Humphriese koncepty, které vizuálně Half-Life velmi připomínaly. EA tehdy hry od Valve distribuovala, takže není vyloučené, že se na vývoji mohla podílet také.

Ten samý rok unikla data z jiné herní společnosti, Eidos Interactive. Jeden ze zaměstnanců, který v minulosti pracoval v Arkane, napsal ve svém životopise, že pracoval na Episode 4, než se Valve rozhodlo pozastavit vývoj epizodických her. Životopisy dalších zaměstnanců Arkane pak zmiňovaly neoznámený projekt pro Valve Software na Source Enginu vyvíjený v létě roku 2007.

Tenhle drb později potvrdil samotný scenárista série Half-Life, Marc Laidlaw, s tím, že výsledek patrně nikdy neuvidíme, protože se Valve tehdy rozhodlo vydat jinou cestou. Epizoda 4 zřejmě opravdu nevznikne, minimálně ne od Arkane, ale nakonec ji dost možná přece jen uvidíme. V úvodu zmiňovaný dokument od NoClip totiž vyjde příští týden a už včera na něj tvůrci upozornili sérií obrázků, které ukazují sedm her, na jejichž vývoj se ve videu zaměří. Návrat do Ravenholmu mezi nimi nemohl chybět.

Jak můžete vidět na obrázku výše, dojde také na další zrušený projekt z koprodukce s Electronic Arts, LMNO, na němž se měl podílet mimo jiné také režisér Steven Spielberg. V mixu adventury, střílečky, RPG a parkourových prvků měli hráči prozkoumávat svůj vztah k tajemné Eve s neobvykle dlouhým krkem. Ani tato hra světlo světa nespatřila, její vývoj skončil v roce 2010.

Je vám líto, že se namísto dalších epizod Valve vydalo cestou virtuální reality Half-Life: Alyx? Nebo byste bez mrknutí oka vyměnili Half-Life v podání Arkane za Dishonored a Prey, které by bez zrušení projektu nejspíš neměly šanci vzniknout?

Nejnovější články