Známe datum vydání The Last of Us 2 s Ellie v hlavní roli
zdroj: Archiv

Známe datum vydání The Last of Us 2 s Ellie v hlavní roli

25. 9. 2019 9:45 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Postapokalyptická akční adventura The Last of Us 2 se po delší době včera ukázala v pásmu State of Play od Sony a kromě traileru konečně odhalila také dlouho očekávané datum vydání. Příběh naváže na události jedničky s určitým časovým odstupem. Namísto Joela se v playstationové exkluzivitě ujmete Ellie, a to už na začátku příštího roku.

The Last of Us: Part 2 vyjde 21. února 2020 exkluzivně pro PlayStation 4. S velkou pravděpodobností se objeví i na nadcházející pětce, stejně jako jednička vyšla na PS4 v remasterované verzi, ale už můžeme s jistotou říct, že si ji zahrajete na současné generaci.

Ellie je ve dvojce 19 let a dá se říct, že je pořádně naštvaná. Přestože se v traileru objevuje Joel, rozhodně tentokrát nebude hlavním hrdinou, jeho zjevení navíc vyznívá trochu jako nápověda nepříjemných věcí příštích. Ale nepředbíhejme.

zdroj: Naughty Dog

Šéf scenáristů Neil Druckmann prohlásil, že pokud byla jednička příběh o lásce, The Last of Us 2 je o nenávisti. Potvrdil, že se příběhová linka zaměří na Ellie s Joelem a nebude následovat jiné postavy. Náplní jejich životů nadále bude plížení, bodání a střílení nakažených, ale taky relativně zdravých lidských protivníků. A podle všeho i zvířat.

Příjemnou zprávou je fakt, že se pro dvojku vrací i původní skladatel soundtracku, Gustavo Santaolalla, který je mimo jiné držitelem dvou Oscarů a nikdy nesložil nic jiného pro jinou hru.

  The Last of Us: Part 2 Ellie Edition zdroj: Archiv

Spolu s trailerem došlo také k odhalení hned čtyř různých edic, v nichž The Last of Us 2 vyjde. Ve sběratelce naleznete 30cm sošku Ellie, repliku jejího náramku, steelbook, art book, odznáčky, plakát, samolepky a digitální bonusy. Ještě speciálnější Ellie Edition obsahuje kromě všeho ze sběratelky navíc ještě batoh, nášivku a vinyl se soundtrackem.

Kromě klasické verze bude dostupná ještě Digital Deluxe edice s veškerými digitálními bonusy a Special Edition se steelbookem. Cesta za pomstou v The Last of Us 2 může začít 21. února příštího roku.

Nejnovější články