Witcher: Monster Slayer si už stáhl milion lidí. Na Pokémony či Pottera se ale nechytá
zdroj: Spokko

Witcher: Monster Slayer si už stáhl milion lidí. Na Pokémony či Pottera se ale nechytá

30. 7. 2021 16:36 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Minulý týden dorazil The Witcher: Monster Slayer a jak jste si mohli přečíst v redakčních dojmech, moc nás neoslovil. To ale neplatí pro slušné množství jiných hráčů. Mobilní hru v augmentované realitě inspirovanou megaúspěšným Pokémon Go si totiž už stáhl celý milion lidí.

Podle serveru Games Industry se autorům ze studia Spokko spadajícího pod polský CD Projekt povedlo vydělat už přes půl milionu dolarů, většina mikrotransakcí pochází ze severoamerického trhu. Hra samotná je v základu k dispozici zdarma přes App Store či Google Play.

Pokud se podržíme paralely s Pokémon Go od studia Niantic, který debutoval už před dlouhými pět lety, má mobilní Zaklínač ještě co dohánět. Kapesní příšerky rozeseté po okolí totiž dokázaly za půl roku nashromáždit půl miliardy stažení a bezmála miliardu dolarů v příjmech.

Zajímavá jsou i další čísla. Zatímco v roce 2015 mělo studio Niantic hodnotu 150 milionů dolarů, o rok později s masivním úspěchem Pokémon Go tato částka vzrostla na více než tři a půl miliardy. Po poklesu zájmu v roce 2017 a několika zásadních updatech začala komunita kolem hry opět stabilně růst a v loňském roce ji aktivně hrálo skoro 170 milionů lidí.

Niantic se svůj úspěch pokusil předloni napodobit s Harry Potter: Wizards Unite. Tato hra sice nedosáhla popularity kapesních příšerek, jen za první měsíc ale vydělala 12 milionů dolarů. Uvidíme, jak moc se The Witcher: Monster Slayer dokáže těmto číslům přiblížit.

Nejnovější články