Vypadá to, že skutečně dorazí nová Crysis
zdroj: Crytek

Vypadá to, že skutečně dorazí nová Crysis

14. 4. 2020 11:02 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Twitterový účet jednoho z nejvýraznějších milníků v hardwarových specifikacích se téměř po čtyřech letech spánku probudil, což v řeči herního marketingu znamená jediné: Něco se děje! Crysis se stihla objevit na seznamu letošních aprílových vtípků, jen aby posměváčci zjistili, že Crytek zřejmě tentokrát nežertuje. Dočkáme se s nadcházející generací konzolí a grafických karet zátěžového testu v podobě čtyřky, anebo dojde na remaster jedničky?

Na oficiálním webu Crysis se zkraje dubna objevila problikávající animačka s vojákem s charakteristickým designem série a načasování odpovídalo klasickému aprílovému žertíku. Nahrával mu i zdrojový kód stránky, kde se „April Fool“ vyskytlo mezi meta tagy, takže hráče vzrušení zase rychle opustilo.

V polovině dubna jsou vtipy z prvního už většinou zapomenuté, ale to by se na Twitteru série Crysis nesmělo objevit včera večer tohle:

Že Crysis „přijímá data“, by nebylo nijak signifikantní, kdyby nešlo o první tweet od prosince roku 2016 – od vydání Crysis 3 většinou jen propagoval různé upomínkové předměty. Zapomenout nemůžeme ani na epizodu, kdy celý Crytek málem zkrachoval, takže vývoj nového taviče grafických karet bylo to poslední, co firmu profitující primárně z licencování CryEngine zajímalo. Ale konec dobrý, všechno dobré, Nomád žije.

A dost možná žije jeho původní varianta z roku 2007. Crytek totiž na konci března vypustil video, kde předvádí nejnovější vymoženosti CryEngine, mezi nimiž trochu vyčnívá něco, co první Crysis nápadně připomíná. Jen v grafice, která vám sice už nejspíš nesebere dech, ale na rok 2020 vypadá adekvátně.

Je pravda, že už tu dlouho nebyl žádný titul, kvůli kterému by hráči museli masově upgradovat své stroje, jenom aby ho alespoň rozjeli. Těžko říct, jestli má Crytek v současné době vůbec ještě takové ambice – jeho Hunt: Showdown je sice kvalitní taktickou PvP akcí, ale určitě ne kdovíjakým grafickým přelomem.

A bude to tedy remaster, nebo čtyřka? Za normálních okolností bych vám mohla přislíbit, že se podrobnosti patrně dozvíte na letošní E3, ale letos jsou okolnosti všechno možné, jen ne normální. Můžu vás tedy nabádat pouze k trpělivosti. Ono to oznámení přijde.

Nejnovější články