Vychází FIFA 20 i s novým pouličním módem Volta
zdroj: Archiv

Vychází FIFA 20 i s novým pouličním módem Volta

27. 9. 2019 17:00 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Jeden fotbalový simulátor jsme si už letos odklepli, na řadě je jeho největší konkurent. FIFA 20 se vrhá na světové trávníky v plné verzi na PC i konzolích a přináší s sebou všechny možné novinky – nový systém progrese v Ultimate Teamu, vylepšenou kariéru pro jednoho hráče a samozřejmě i mód Volta, který ze všeho nejvíc připomíná starou Fifu Street.

Já už Fifu nějakou dobu hraju, ale musím říct, že zatím nadšením zrovna nepřekypuji. Volta je fajn, o to nic, ale struktura její příběhové kampaně mě už několikrát stačila rozzuřit. Klasický velký fotbal je pro změnu děsivě rychlý a občas si připadám, jako by zápas někdo na VHS přetáčel dopředu. Hráči poletují po trávníku jak na kolečkových bruslích a se skutečným fotbalem to má pramálo společného.

Navíc mě trápí skutečně podivný bug, na který si stěžují i další hráči: Týmy ovládané umělou inteligencí v kariéře naschvál vybírají co nejslabší jedenáctku. Nechápu, proč se to děje, ale když hrajete proti Chelsea, poznáte tak dvě, tři jména, protože zbytek jsou nějací neznámí mladíci. Tím pádem všechny soupeře naprosto bez problémů přejíždím, je to nuda a kariéra je nehratelná.

Zbytek otrávených dojmů si schovám na recenzi. Prozatím je důležité, že se do Fify můžete pustit sami, pokud jste to už dávno neudělali skrz některou z luxusnějších edic, které v sobě zahrnovaly dřívější přístup, nebo třeba přes předplatné na Originu.

A než se vám ty desítky giga stáhnou, můžete se zatím podívat na třináctiminutové video, které vám srozumitelně předvede mód Volta. Nebo si zapněte PES 2020, pokud tedy máte chuť na trochu přemýšlivější fotbalový zážitek.

Nejnovější články