Ve strategii Blueprint Tycoon stavíte továrnu na produkci technických výkresů
zdroj: Archiv

Ve strategii Blueprint Tycoon stavíte továrnu na produkci technických výkresů

12. 5. 2016 13:45 | Novinky | autor: Honza Konfršt |

Early acces verze budovatelské strategie Blueprint Tycoon vyšla na Steamu 1. dubna a zítra hru tvůrci překlopí do plné verze. Pokud vás první pohled na obrázky odradil, počkejte. Pod jednoduše vypadajícím kabátkem se totiž skrývá komplexní a náročná hra, ve které si hráči vytváří vlastní návrhy produkčních linek - a jednoduchá grafika se k podobnému konceptu hodí.

Pojem diazotypie označuje proces výroby blueprintů, tedy technických výkresů. Neočekávejte ale simulaci procesu obtisku nákresu na fotocitlivý papír – Blueprint Tycoon vás nechá navrhovat vlastní produkční centrum s komplexní správou všech zdrojů včetně těch lidských, s výrobou předmětů a vývojem nových technologií. Cílem je maximální možný profit, kterého dosáhnete vytvořením těch nejefektivnějších výkresů a propojení výrobních systémů.

V zásadě se tak hra od konkurence příliš neliší a na první pohled svým důrazem na smysluplnou produkci nejvíce připomíná české Factorio. Z dostupných zdrojů formujete celou infrastrukturu ostrova skrze specializované typy budov. Najímáte si pracovníky se specializovanou výbavou, platíte je, krmíte a snažíte se vytvářet co nejefektivnější nákresy.

zdroj: Archiv

Klíčem k úspěchu je maximální možná produktivita produkčního systému. Ve chvíli, kdy třeba jedna část řetězce vypadne, musíte rychle zareagovat a nahradit ji, než vám dojdou peníze a obrátí se proti vám dělníci, čekající na výplatu. Reakce na early access verzi jsou pozitivní, čemuž určitě pomáhá i cena - hra stojí pouhá tři eura.

Nejnovější články