Máte námět či připomínku? Napište nám
Ve slovenské budovatelské strategii Workers & Resources: Soviet Republic budujete komunistickou velmoc
zdroj: Archiv
Novinky

Ve slovenské budovatelské strategii Workers & Resources: Soviet Republic budujete komunistickou velmoc

12. 3. 2019 14:14 | autor: Patrik Hajda |

Novinka slovenského studia 3Division Workers & Resources: Soviet Republic sice nespecifikuje, ve které zemi se odehrává, ale nám Evropanům jsou její kulisy velmi povědomé. Ohyzdné betonové paneláky, Tatrovky i tramvaje jsou dodnes k vidění i u nás, ale naštěstí už ne v takové míře jako v této budovatelské strategii, která se komplexnosti opravdu nebojí.

Workers & Resources: Soviet Republic před vás staví nelehký úkol – vybudovat prosperující komunistickou republiku. Cest k tomuto cíli je několik. Můžete například obchodovat se zahraničím, nebo se držet čistě svého vlastního písečku. Můžete těžit různé materiály, vyrábět z nich spoustu produktů a ty následně prodávat místním nebo na světovém trhu.

Výroba konečných produktů má ve spoustě případů mnoho kroků a vyžádá si zástup pracovníků, kteří mají své vlastní požadavky. Chtějí se po práci bavit, potřebují přísun lihovin a dobrého jídla. Zároveň se musí dostat do práce i do města, takže budujete chodníky a zakládáte linky veřejné dopravy.

zdroj: Archiv

Do toho si musíte dát pozor na simulovanou ekonomiku s velmi proměnlivými cenami víc než 30 komodit. Za kolik koupíte či prodáte ocel, závisí na aktuální ceně železa, uhlí a práce pro její vytvoření. Na cenu má samozřejmě vliv i nabídka a poptávka.

Kdyby se hra nezaobírala komunistickou dobou, pravděpodobně bych se nad ní ani nepozastavil kvůli nelákavému vizuálu. Nicméně „ohyzdná“ grafika se tu dle mého názoru stará o tu pravou atmosféru, a i když jsem v té době nežil, hra mě tam velmi schopně přenáší.

Workers & Resources: Soviet Republic se sice netváří, že by jí něco chybělo, ale tvůrci zjevně mají ještě spoustu nápadů. Hra totiž v pátek započne fázi v předběžném přístupu, která potrvá 1–2 roky. V plánu jsou lodě a letadla, nová vozidla a budovy, herní mechanismy spojené s obyvateli (demonstrace, útěky přes hranice) a další.

Pokud se chcete dozvědět ještě víc, na YouTubu studia najdete spoustu vývojářských deníčků.

Nejnovější články