Ve sci-fi 4X strategii Dawn of Andromeda se vracíte do galaktické kolébky lidstva
zdroj: tisková zpráva

Ve sci-fi 4X strategii Dawn of Andromeda se vracíte do galaktické kolébky lidstva

4. 2. 2016 11:45 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Malý portugalský tým Grey Wolf Entertainment chystá ve spolupráci s vydavatelstvím Iceberg Interactive vesmírnou 4X strategii Dawn of Andromeda. Ta by, minimálně dle popisu na steamových stránkách, udělat radost všem fanouškům žánru. Zápletka se točí kolem hvězdokupy Andromeda, která je původním domovem lidstva. To Zemi osídlilo až v krizovém období a nyní se vrací domů, aby získalo co je po právu jeho.

Nebo také ne. V Dawn of Andromeda nemusíte hrát za lidi, ale můžete si vybrat nějakou jinou rasu, ať už předpřipravenou, kterou ještě můžete následně upravit v editoru a nebo rovnou náhodně vytvořenou. A i když budete hrát za lidstvo, nikdo neříká, že musíte vzít Andromedu šturmem.

Jelikož je hra 4X, nabízí se vám všechny možnosti z oné zkratky - explore, expand, exploit, exterminate. Nejspíše sáhnete po kombinaci všeho, protože některá vesmírná impéria budou silnější, než jiná a třeba se z vás stanou vesmírní diplomaté, spíše než neúspěšní generálové budoucnosti.

Výše zmíněné asymetrické rozložení sil ve hře ale budete moci vypnout a klidně si zapnete mód, kde všichni stojí na stejné startovní čáře. Ostatně, možnost výrazně měnit nastavení prakticky všeho by měla být pro Dawn of Andromeda typické. Týká se to třeba i stavby lodí, u nichž můžete využít předpřipravené modely, náhodně generované a nebo si je postavit zcela od základu z jednotlivých součástek. Pokud vás pak nebaví nějaká činnost, můžete její správu přenechat na jednom ze svých guvernérů a poradců.

Systémově je Dawn of Andromeda realtime strategií s možností pauzy. V dubnu hra vyjde na Steamu v rámci early accessu, přičemž tvůrci počítají že v něm bude šest měsíců, než bude vydána plná verze.

zdroj: Archiv

Nejnovější články