V prapodivném survivalu The Eternal Cylinder neustále prcháte před zničujícím válcem
zdroj: tisková zpráva

V prapodivném survivalu The Eternal Cylinder neustále prcháte před zničujícím válcem

18. 8. 2019 13:00 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Kdo zná Rock of Ages, o jehož třetím díle jsme nedávno informovali samostatnou novinkou, ten se nad dalším dílem tvůrců ze studia ACE Team zase tolik nepodiví. The Eternal Cylinder je prazvláštní survival, ve kterém se v roli malého roztomilého mimozemšťana s chobotem snažíte přežít nebezpečnou přírodu včetně titulního válce. K tomu vám dopomáhají mutace.

Nemáte nejmenší tušení, co se to děje. Prostě se narodíte na mimozemské planetě plné bytostí, které jste před tím nikdy neviděli (a pokud ano, nezávidím vám vaše sny). Víte jen to, že nechcete být přejetí válcem táhnoucím se donekonečna, který doslova drtí vše, co mu přijde do cesty, už několik miliard let. Nikdo neví, odkud se vzal a jak ho zastavit, ale kvůli němu zaniklo už několik civilizací.

Zároveň nechcete skončit jako potrava vesmírných hadů, kosterních příšer ani jakéhosi konstruktu poskládaného z různých částí několika velmi přerostlých lidí. Jste tedy neustále na útěku před koncem světa za sebou, zatímco se vyhýbáte všemu před sebou. Jako malý tvoreček se nemůžete pouštět do křížku s velkými masožrouty.

zdroj: Archiv

Tedy prozatím. Možná se z vás časem stane obávaný predátor dominující potravnímu řetězci. Jste totiž zvláštním druhem zvířátka, které si po pozření organické hmoty přivlastní její schopnosti. Chcete se naučit létat? Tak si počkejte v křoví, až matka dravého ptáka naklade vejce, to pak slupněte a hurá do vzduchu.

Stejné je to s plaváním a dalšími schopnostmi, které se nepřemazávají, ale doplňují a mění váš vzhled. Čím déle jste naživu, tím jste schopnější a ještě roztodivnější. Nikdy ale nebudete divnější než ostatní obyvatelé planety. Chcete-li se dozvědět víc o Tonglegropletovi, Hophopopovi, Onkifurtovi, Velkém Gaaarhovi, nebo třeba o Omnogromovi, zavítejte na oficiální stránku, kde má spousta bytostí svou „wiki“.

Tamtéž najdete i rozpis dvanácti různých mutací, tedy jen zlomek z plánovaných padesáti. A každé z vašich zvířátek, kterých ovládáte najednou víc (jo, a říkají si Trebhumové), může zmutovat do jiné podoby. Třeba do krychle, díky které spustí mechanizmus v krychlové díře...

zdroj: Archiv

Možná, že se teď o hře dozvídáte poprvé, ale pravdou je, že první zmínka je už čtyři roky stará. Tehdy nesla název The Endless Cylinder (Nekonečný válec, nyní Věčný válec) a ukázala záběry z hraní velmi rané verze. Ale jen díky nim můžete vidět reálnou destrukci planety valícím se válcem, protože trailer aktuální verze hry se na tuto část moc nezaměřuje.

The Eternal Cylinder vyjde někdy v průběhu příštího roku na nespecifikovaných konzolích, zatímco v případě PC jsou tvůrci velice konkrétní – exkluzivita v Epic Games Storu. Na oficiálních stránkách se ještě můžete hlásit do uzavřené bety.

Nejnovější články