V MotoGP 21 si po pádu musíte sami doběhnout pro motorku

19. 2. 2021 13:40 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

MotoGP 20 byla fajnová závodní hra, která vyšla loni 23. dubna a vývoj letošního ročníku MotoGP 21 už je v cílové rovince, jelikož vyjde o jeden den dříve. Pokud se obáváte, že změny budou po pouhém roce minimální, pak si trochu oddychněte. Pár jich bude a budou poměrně zajímavé a pravděpodobně i zásadní.

MotoGP 21 by mohla být mnohem hezčí hra než předchozí ročník, jelikož se tvůrci už nemusejí tolik omezovat starou generací konzolí. Nové licencované závody totiž vyjdou i na nové generaci, kde se pochlubí 60 FPS, 4K a větším počtem hráčů v online kláních.

Studio Milestone už nám navíc se hrou RIDE 4 dokázalo, že umí udělat opravdu nádhernou hru na nové generaci a dokáže skvěle využít haptickou odezvu a adaptivní triggery ovladače DualSense. Podpora těchto funkcí pro MotoGP 21 tedy ještě nebyla potvrzena, ale divil bych se, kdyby vývojáři této skvělé příležitosti nevyužili.

MotoGP 21 zdroj: Foto: Milestone

Všechny prvky předchozího ročníku zůstávají, tedy budete si muset hlídat opotřebování pneumatik, které odpovídá vašemu jízdnímu stylu, a nesmíte zapomenout ani na žíznivost svojí motorky. MotoGP 21 k tomu přidá ještě kontrolu teploty brzd, které po přílišném brždění začnou realisticky „vadnout“. Rovněž dojde k přepracování dosavadního systému podvozku k ještě většímu přiblížení realitě.

I manažerská kariéra má jít do ještě větší hloubky a samozřejmostí je odraz skutečné sezóny 2021 se všemi jejími stájemi a jezdci. Letošní ročník dále zavádí nový systém penalizace fungující v praxi už dva roky. Jedná se o takzvanou Long Lap Penalty, kdy se jezdec po prohřešku do tří kol musí vydat po trase delší zatáčky, a ztratit tak drahocenný náskok.

A poslední, možná tou vůbec nejzajímavější novinkou MotoGP 21 je konec automatického vracení na trať po pádu ze sedla. Odteď už se musíte sami zvednout a hezky po svých dosprintovat k motorce, nasednout, vyhrabat se z kačírku a vrátit se do závodu. Takže teď už opravdu nebudete chtít opustit pohodlí sedačky, protože to zní jako okamžitě prohraný závod.

MotoGP 21 vyjde 22. dubna na počítačích skrze Steam a Epic Games Store, dále na PlayStationu 4, PlayStationu 5, Xboxu One, Xboxu Series X/S a Switchi. Doufejme, že nové systémy budou stát za to a že dostaneme další fajnové závody motorek.

Nejnovější články