V budovatelské strategii Smart City Plan stavíte nejchytřejší město na světě
zdroj: Archiv

V budovatelské strategii Smart City Plan stavíte nejchytřejší město na světě

9. 9. 2019 15:05 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Budovatelských strategií není nikdy dost, zvlášť těch, které přicházejí s něčím alespoň trochu novým. Ve Smart City Plan budujete město budoucnosti, ale nejde o žádné sci-fi. Hra vychází ze současných chytrých programů, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Ale nuda to snad nebude.

Začátky budou docela podobné jiným hrám ze stejného žánru. Nadefinujete industriální, komerční a obytné oblasti, postavíte cesty a budete sledovat vzrůstající počet obyvatel budoucího velkoměsta. Časem bude potřeba pořešit kriminalitu, zbudovat nemocnice, postarat se o odpadky a podobně.

Ve Smart City Plan budete ustanovovat různé zákony. Je na vás, jak se postavíte k možnosti vlastnit zbraně, jak budete bojovat s korupcí, jak moc omezíte znečištění ovzduší, jakou rychlostí se bude ve vašich ulicích jezdit, zda budete lákat na gambling a jestli se otevřete vesmírným programům.

Nemůže chybět neustále řešení dopravních uzlů. Kromě aut a autobusů můžete městskou zástavbu protkat tramvajemi, vlaky, metrem i trubkovou nadzemkou. Snad každý samostatný prvek má svůj chytrý program, ať už jde o dodávku vody, energie, odvážení odpadu, řízení provozu nebo třeba množství zeleně.

zdroj: Archiv

Zároveň budete čelit těžkým volbám u nečekaných událostí. Jak můžete vidět na jednom z obrázků, bude na vás, zda do ulic pustíte demonstraci a omezíte tak provoz, nebo demonstraci nepovolíte a znepřátelíte si lid.

Smart City Plan nezní špatně, ale je tu jedno potenciální „ale“. Hry studia Ambiera zjevně za moc nestojí. Když pomineme graficky ohyzdný survival PostCollapse, tak se studio soustředí na docela podobné hry.

Stojí například za simulací vlády Government Simulator a letos v březnu vydalo slibnou, ale nakonec nepříliš povedenou strategii Business Magnate, se kterou Smart City Plan sdílí grafický styl. Doufejme, že se nový projekt, který by měl dorazit zkraje příštího roku, vymaní z šedého průměru.

Nejnovější články