V akčním RPG Magic: Legends nebudou v rámci mikrotransakcí chybět boostery

30. 6. 2020 11:59 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Zatímco v Magic: The Gathering Arena se v těchto dnech rozjíždí nová sada Core Set 2021, diablovková odbočka populární karetky teprve odhaluje svou méně opěvovanou stránku – mikrotransakce. Na těch stojí i 27 let stará stolní verze, ve které se při stavbě balíčků neobejdete bez boosterů a obchodů s kusovými kartami.

Boostery jsou jednou z mnoha možností, jak v Magic: Legends utrácet skutečné peníze (nákupem virtuální měny). V balíčcích přitom nenajdete jen nová kouzla či jejich úlomky, ze kterých si po čase teprve vycraftíte hotová kouzla, ale také unikátní artefakty, a dokonce i unikátní třídy postav.

Základní hra vás pustí jen k několika málo třídám sférochodců (ohniví, vodní a další mágové), zbylí vypadnou náhodně z boosterů, případně půjdou koupit napřímo. Tvůrci se dušují, že s pomocí mikrotransakcí si nekoupíte výhodu. Planeswalkeři budou vyvážení, jejich unikátnost bude pramenit z odlišného herního stylu a ne jejich síly.

Mikrotransakce neovlivní ani dodatečný obsah hry, který bude dostupný všem. Všichni se proto mohou zúčastnit pravidelných událostí přinášející nový obsah jako karty, artefakty a třídy. Pokud se k němu ale nebudete chtít probít skrz hraní, budete mít možnost okamžitě si koupit obsah každého eventu.

Nebude chybět ani sezónní battle pass s dalšími odměnami odpovídajícími vašemu úsilí v daném období. Základní battle pass bude zdarma a získáte v něm třeba balíčky s herní měnou, oblečky, unikátní kouzla a artefakty. Toho všeho bude v případě placeného battle passu jednoduše víc.

A nakonec bude fungovat i směna mezi hráči (hraním vydřené peníze za měnu do obchodu). Konverzi si přitom hráči určí sami. Příležitostí pro utrácení je tedy víc než dost a nezbývá než doufat, že Magic: Legends půjde plnohodnotně hrát i bez mikrotransakcí. Hra ještě nemá datum vydání, ale můžete se hlásit do bety.

Nejnovější články