Utajovaný titul Frog Fractions 2 našli fanoušci jedničky ve hře Glittermitten Grove
zdroj: tisková zpráva

Utajovaný titul Frog Fractions 2 našli fanoušci jedničky ve hře Glittermitten Grove

27. 12. 2016 17:45 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Na světě je zase o jedno tajemství méně. Může za to zvídavá komunita kolem kultovní hry Frog Fractions, jejíž pokračování jménem Frog Fractions 2 prošlo před dvěma lety úspěšnou kampaní na Kickstarteru. Mělo to ovšem jeden háček. Vývojář Jim Crawford dopředu avizoval, že hra se nebude jmenovat Frog Fractions 2, ale že její vydání bude zahaleno tajemstvím, a hráči ji budou muset sami najít odkrýváním připravených stop. A právě to se jim pouhých 14 dní po vydání podařilo.

Frog Fractions 2 se nakonec ukrývá ve hře jménem Glittermitten Grove, v níž se staráte o víly a ovoce v pohádkové říši. Detektivové-amatéři během svého rozsáhlého vyšetřování (nikdo ani nevěděl, kdy by hra měla vyjít) sledovali spoustu vodítek a eliminovali ze seznamu množství titulů, o nichž byli oprávněně přesvědčeni, že s Frog Fractions 2 nemají nic společného. Mezi vyřazené kandidáty patří například Don’t Starve Together nebo, ehm, Shower With Your Dad.

Hráči se nakonec dobrali pravdy, když jeden z nich vyřešil ukrytou hádanku, po níž mu poštou přišel tajemný box s tlačítkem. Po jeho zmáčknutí se zdánlivě nic nestalo, jenže pak si bystrozrací pozorovatelé na Steamu všimli, že právě Glittermitten Grove tou dobou obdržela obrovský update. A opravdu – pokud se v pohádkové říši prokopete do podzemí, narazíte na dveře a za nimi na Frog Fractions 2.

A to je všechno. Přispěvatelé z Kickstarteru začínají dostávat své klíče, tajemství je fuč, detektivové si mohou navzájem pogratulovat a cítit se hořkosladce. Protože i kdyby se v podzemí vílího království skrýval Half-Life 3, zábavě z neuvěřitelně složitého hledání (popis celého procesu najdete tady) by se asi vyrovnal jen těžko.      

Nejnovější články