Tvůrci Total War chystají pro Segu nového Vetřelce
zdroj: Archiv

Tvůrci Total War chystají pro Segu nového Vetřelce

12. 5. 2011 14:51 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Update: Další informace ukazují, že to není úplně jasné ani co se týká žánru hry. Mezi týmy Creative Assembly, které stály za Total Wary a Viking, by mělo dojít ke směšování ve vývoji této hry a nakonec se zdá, že strategie, alespoň do určité míry, vyloučena nebyla. Zajímavé jsou i okolnosti vzniku. CA přemýšlelo jakým směrem by se měl vydat „konzolový“ tým a při pomyšlení na to, že má Sega k dispozici značku Alien, dali dohromady za šest týdnů demo, které předvedli... a Sega jim odkývla celý projekt.

Zvětšit zdroj: Archiv

Nejde ale o nějakou rychlokvašku, jak potvrzují ze studia. „Jednou z nejdůležitjších věcí bylo, že nechceme udělat jen hru podle filmové licence. Mířímě spíš ke hrám typu Red Dead Redemption nebo Arkham Asylum, tam chceme být. Chceme hru, která bude přístupná prostě díky tomu, že to bude svět Vetřelce“.

Původní zpráva: Skvělá zpráva pro všechny fanoušky monster s vytažitelným druhým párem čelistí, Sega a hlavně studio Creative Assembly zahájili práce na nové hře s vetřelčí tématikou. Nejdříve to na twitteru prokecl s předstihem vůči embargu britský ministr kultury Ed Vaizey, Sega neměla jinou možnost, než to potvrdit. Chlapíci, kteří stojí hlavně za sérií Total War, připravují hru, která by měla zastínit druhý Dead Space, nicméně o žánru není tak docela jasno. Jediné co se ví je, že nepůjde o strategii a rozhodně by to neměla být tradiční mariňácká střílečka. Ostatně v názvu by mělo být slůvko Alien a ne Aliens.

Stejně tak není jasné, jak to bude s platformami, zatím bylo vágně sděleno, že bude určitě na konzole, ale PC nebylo nijak vyškrtnuto. Zřejmě je ještě příliš brzy na finální rozhodnutí, ale Creative Assembly jsou známí jako fandové PC. Plus Sega se rozhodně nedívá na PC skrze prsty. Jisté je, že půjde o ryze AAA titul a nikdo nechce nechat nic náhodě. V době, kdy se v Británii blýská na horší vývojářské časy si Creative Assembly dovolují navýšit počet zaměstnanců na dvě stě a pronajímají prostory pro toto "nové", větší studio. 

Navíc rozhodně nechtějí nic uspěchat. Stejný tým pracoval na konzolovém Viking: Battle for Asgard a všichni přiznávají, že hra nebyla tak dobrá jak chtěli i díky nedostatku času. Nyní se všichni zaklínají, že nic neuspěchají, ať se děje co se děje. Vypadá to, že se máme nač těšit. Mimochodem Sega by měla na E3 předhodit informace o jiné „vetřelčí“ hře, Aliens: Colonial Marines, kterou vyvíjí Gearbox.

Nejnovější články