Tvůrci Sherlocka oznamují novou hru – jedinou, kterou zvládnou během války
zdroj: Frogwares

Tvůrci Sherlocka oznamují novou hru – jedinou, kterou zvládnou během války

19. 5. 2022 16:49 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Ukrajinské studio Frogwares (Sherlock Holmes: Chapter One) je na svých sociálních sítích velice otevřené ohledně situace na Ukrajině a své fanoušky z celého světa pravidelně informuje o stavu vývojářů i země, která je již třetím měsícem ve válce s Ruskem.

Tento týden je pro studio a jeho budoucnost velice důležitým. Tvůrci v pondělí oznámili světu, že od společnosti Epic obdrželi takzvaný MegaGrand v rámci programu podpory vývojářů pracujících s Unreal Enginem.

Nyní se dozvídáme první drobky o jejich nové hře, která je pro nás stejně překvapivá jako pro ně. Původně totiž ve Frogwares pracovali na další velké hře s otevřeným světem, ale něco tak ambiciózního nejsou za současných podmínek schopní ukočírovat, když se jim vývojáři rozprchli do různých koutů země i světa, případně řeší větší problémy než pracovní docházku.

Začali proto pracovat na něčem menším a přímočařejším, čemu dali pracovní název Project Palianytsia. Nyní nám ukazují čtyři koncepty a plnohodnotné odhalení by mohlo nastat během letošního léta.

Project Palianytsia zdroj: Frogwares

Project Palianytsia je mysteriózní horor s lovecroftovskými prvky ve viktoriánské době. Není proto divu, že by hra měla zaujmout fanoušky jejich hry The Sinking City, ale údajně i příznivce jejich série se Sherlockem Holmesem.

Komunitní manažer Sergej Oganesjan vám vysvětlí, proč hru oznamují nyní: „Odhalujeme hru právě teď a tímto způsobem, abychom lidem dali najevo, že pokračujeme dál, a zároveň tím ukazujeme zdvižený prostředníček těm, kteří si mysleli, že mohou jen tak napochodovat do naší země v naději, že naruší a zničí naše životy.“

Ostatně i jméno hry je jakýmsi vyjádřením vzdoru vůči ruským agresorům. „Název Palianytsia je pro Ukrajinu symbolický, protože je považován za součást naší národní kuchyně [jde o druh chleba, pozn. autora]. Je to ale také ekvivalent fonetického Dark Souls pro Rusy, kteří ho často nedokážou správně vyslovit, když se snaží vydávat za Ukrajince. A tak se nyní často používá v terénu jako test k rychlé identifikaci možné příslušnosti neznámých osob,“ dodává Oganesjan. toto skutečně během prvních týdnů války platilo, kdy ruští infiltrátoři často museli projít zkouškou výslovnosti před ukrajinskou domobranou právě slovem paljanica.

Doufejme, že válka na Ukrajině skončí co nejdříve a tvůrci se zase budou moct vrátit do normálního života a ke svým původně plánovaným projektům. Ale sám jsem moc zvědavý, jaké náhradní hře dá tato stále nijak méně uvěřitelná situace vzniknout.

Nejnovější články