Dočkáme se někdy Sherlocka na Xboxu? Válka omezuje vývoj ve studiu Frogwares
zdroj: Frogwares

Dočkáme se někdy Sherlocka na Xboxu? Válka omezuje vývoj ve studiu Frogwares

25. 4. 2022 10:27 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Ukrajinské studio Frogwares se od začátku otevřeně baví o probíhající válce ve své domovině, fanoušky neustále informuje o aktuální situaci v zemi i v kancelářích, a i přes velice nepříznivé podmínky nepřestává fungovat.

Studiu se během války podařilo vydat plánovaný port adventury Sherlock Holmes: The Devil's Daughter na Switchi a již tento čtvrtek 28. dubna se majitelé PlayStationu 4 konečně dočkají i nejnovějšího a skvělého Sherlocka Holmese: Chapter One. Majitelé Xboxu One mají ale smůlu.

Frogwares již v druhé polovině loňského roku zjistilo, že není v jeho silách vydat detektivku s mladičkým géniem na všech zamýšlených platformách najednou, a tak se rozhodlo cílit nejprve na počítače, PlayStation 5 a Xbox Series X|S, přičemž verze pro starou generaci chtěli dodat později.

Jenže tehdy nikdo nepočítal s válkou, a vývojáři tak museli učinit obtížné rozhodnutí: „Říct, že se nás válka dotkla, by bylo zlehčením desetiletí. Když pomineme naší osobní a psychickou situaci, válka nás těžce zasáhla na produkční úrovni. V současné situaci, se současnými zdroji a pracovní silou dokážeme vydat PS4 verzi hry Sherlock Holmes: Chapter One. Na druhou stranu musíme odložit na neurčito verzi pro Xbox One.“

Studio to mrzí z mnoha důvodů. Vývojáři chtějí, aby jejich hry byly dostupné na co nejvíce platformách. Chtějí vyhovět hráčům, kteří na tuto verzi čekají. A chtějí samozřejmě vydělávat peníze, obzvlášť v této době. Vývoj verzí pro starou generaci ostatně není zadarmo.

Tvůrci ve svém přiznání prozradili, že aby Sherlock Holmes: Chapter One běžel na starém hardwaru, odvedli obrovský kus ve výsledku neviditelné práce. Ale stejně tak došlo k viditelným změnám, kupříkladu v oblasti mapy hry, kde autoři přistoupili k úplnému odebrání některých vedlejších uliček a zkratek, aby si konzole PlayStation 4 a Xbox One poradily s živoucím městem.

Vzhledem k tomu, že nikdo teď neví, kdy a zda vůbec ještě vznikne verze pro Xbox One, mají její předplatitelé v konzoli možnost zažádat o vrácení peněz. Nabízí se rovněž otázka, jak to bude s případným dalším dodatečným obsahem pro nového Sherlocka, ale o tom se teď tvůrci nezmiňují.

Nejnovější články