Tvůrci Ratcheta a Clanka chystají 2D akci Song of the Deep
zdroj: tisková zpráva

Tvůrci Ratcheta a Clanka chystají 2D akci Song of the Deep

29. 1. 2016 14:08 | Novinky | autor: Adam Homola |

Studio Insomniac v posledních dnech pustilo ven rovnou dvě oznámení svých nových her. Vedle Edge of Nowhere pro virtuální realitu je to především Song of the Deep, 2D akční adventura ve stylu Metroidvania, odehrávající se hluboko pod hladinou moře. Hlavní hrdinkou je dívka Merryn, která se snaží najít svého otce - rybáře, co se ztratil v hlubinách moře.

Jakkoliv je v traileru na chvíli vidět samotná Merryn, většinu hry strávíte ve vlastnoručně vyrobené ponorce. Tu postupem hraní vylepšujete novými schopnostmi, jako například možností chytit do vysouvací mechanické ruky torpédo. Nové schopnosti vám také umožní dostat se do dříve nepřístupných míst, tak jako v každé správné Metroidvanii.

Vedle soubojů s podmořskými příšerami dojde také na řešení zákeřných puzzlů a vůbec prozkoumávání tajemného světa s potopenými městy a dalšími velkými lokacemi. Song of the Deep vyjde už letos v létě na PC, PlayStation 4 a Xbox One za cenu 15 dolarů.

zdroj: Archiv

Zajímavé také je, že v roli vydavatele tady snad vůbec poprvé vidíme obchodní řetězec GameStop. Ten pro Polygon prozradil, že spolupráce se studiem Insomniac je způsob, jak diverzifikovat portofolio a přiblížit se k hráčům. Jinými slovy, prodeje krabicových her zrovna nerostou, a tak GameStop hledá další příležitosti na kterých by se daly vydělat peníze. Zástupce GameStopu navíc nevyloučil další případné vydavatelské aktivity, pokud by se jim Song of the Deep osvědčila. Insomniac budou ze spolupráce s GameStopem těžit minimálně v případě krabicové verze hry. Na tu má totiž řetězec GameStop exkluzivitu, tudíž hru byste neměli nikde jinde v krabici sehnat.

Vlastně to není poprvé, co GameStop opustil svoji komfortní zónu a investoval do vývoje hry. Vzpomeňme na nezávislou hru Retrovirus. Ta se v roce 2012 neúspěšně pokusila projít Kickstarterem, načež si jí všiml GameStop, vývojáře kontaktoval a hru zafinancoval. Ani tehdy si obchodní řetězec nenárokoval exkluzivitu: hra byla a stále je dostupná i na Steamu. V případě Song of the Deep se exkluzivita týká pouze krabicové verze hry, digitální verze bude dostupná i mimo GameStop.


Za připomenutí stojí, že do portfolia GameStopu spadá i časopis Game Informer. GameStop také v roce 2011 koupil firmu Spawn Labs, čímž se dostal k digitálně distribuční a online platformě Impulse od Stardocku. Tu pak přejmenoval na GameStop PC Downloads, následně na GameStop App, aby službu v dubnu 2014 zavřel. Pro obchodní řetězec tak investice do Song of the Deep není vlastně ničím zvlášť novým a v případě spokojenosti na obou stranách z toho může do budoucna vzejít více her nejen od Insomniacu.

Nejnovější články