Tvůrci Observera představili singleplayerovou střílečku 2084 z prostředí kyberpunku
zdroj: tisková zpráva

Tvůrci Observera představili singleplayerovou střílečku 2084 z prostředí kyberpunku

6. 12. 2018 14:02 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Někdy netřeba slov, někdy stačí pouhé číslo. Novinka 2084 svým názvem prozrazuje dostatek. Podobně jako Blade Runner 2049 a Cyberpunk 2077 se odehrává v kyberpunkové budoucnosti. Sice jde o ryzí střílečku pro jednoho hráče s futuristickými zbraněmi, ale nedílnou součástí bude i umění hackerství.

Projekt 2084 vzniká ve studiu Feardemic, což je dceřiná společnost studia Bloober Team (Layers of Fear, Observer). Někteří vývojáři z Bloober Teamu se přestěhovali do Feardemicu, kde společnými silami v rámci 72hodinového game jamu stvořili základy střílečky 2084. Výsledek se jim natolik zalíbil, že se ho rozhodli nabídnout široké veřejnosti.

Plnohodnotné vydání hry je pěkně daleko. Cílí se totiž na rok 2020. Na druhou stranu, zakusit plod game jamu můžete už příští týden, protože 2084 vyjde 13. prosince na Steamu v early accessu. V něm si pobude od 16 do 24 měsíců. Pravděpodobně.

zdroj: Archiv

Premisa hry je jednoduchá. V atraktivním neonovém prostředí se na vás valí hordy (asi zmutovaných?) nepřátel, kterými se musíte prostřílet a prohackovat k cíli. Vašemu počítačovém skillu podlehnou různé prvky prostředí, které vám pomohou s desítkami nepřátel, a v některých případech můžete dokonce přeprogramovat i samotné protivníky.

2084 nabídne příběhovou kampaň a endless mód, ale v předběžném přístupu počítejte s minimem. Jde totiž spíš o prototyp, který má naznačit vzhled a hratelnost budoucí hry. Počítejte proto s hubeným obsahem a bugy. Hra je zatím přislíbena pouze na PC.

Nejnovější články