Tvůrci EVE Online oznámili střílečku Project Nova a do EVE Online přidají Citadely
zdroj: Archiv

Tvůrci EVE Online oznámili střílečku Project Nova a do EVE Online přidají Citadely

22. 4. 2016 18:04 | Novinky | autor: Adam Homola |

Vývojáři ze studia CCP Games uspořádali svůj tradiční každoroční EVE Fanfest, kde se fanoušci dočkali oznámení zbrusu nové hry. Jde o kooperativní online střílečku Project Nova, která přebírá štafetu od first person akce Dust 514 a "další" střílečky Project Legion - pokud všechno klapne, dotáhne Nova konečně vizi, podle které se v jednom světě odehrává akční hra i MMORPG EVE Online.

Project Nova vyjde exkluzivně na PC (nevíme kdy) a postaví proti sobě dva týmy, každý po šesti žoldácích. Ty se dělí na tři typy: light, medium a heavy, což se projevuje nejen brněním, ale také schopnostmi.

Na webu CCP bychom hru zatím hledali marně, a tak se musíme spokojit s kusými informacemi například z Wired, nebo z mmorpg.com. Podle nich jde o relativně pomalou a taktickou střílečku na Unreal Engine 4. Hra bude dostupná zdarma a podle všeho má zatím do vydání ještě hodně daleko. Na Project Nova pracuje tým CCP ze Šanghaje, tedy stejní vývojáři, kteří v minulosti pracovali na Dust 514 a Project Legion.

Dust 514 bude končit příští měsíc a tvůrci se prý chtějí z jeho vývoje poučit a všechny zkušenosti zužitkovat právě v Project Nova (zatím jen pracovní název). Ve hře nebude záležet jen na vašem týmu a rychlých reakcích, ale také na loadoutu a zbraních, které s sebou do zápasu vezmete. Kolem hry je zatím víc otázek než odpovědí a v tuto chvíli není dostupný ani oficiální trailer, ani tisková zpráva, proto se musíme spokojit s přiloženým fanouškovským videem. To ale zase ukazuje záběry přímo z hraní.

EVE Online: Citadel

Vedle oznámení nové free to play střílečky došlo na Fanfestu samozřejmě i na EVE Online, respektive na nový update s příznačným názvem Citadel. Update do hry přidá Citadely – masivní gigantické struktury plovoucí vesmírem, mnohonásobně větší než téměř cokoliv, co hra nabízí v současné době.

Citadely jsou obří fungující vesmírná města s hangáry, obchodními i obytnými centry, defenzivní stanici a cokoliv dalšího, na co jen můžete pomyslet. Citadely budou ve hře ve velikostech Medium, Large a XL: Astrahus, Fortizar a nakonec největší Keepstar. Ta má v sobě zabudovaný hangár pro lodě velikosti Super-Capital.

zdroj: Archiv

Na Citadelu můžete navěsit různé zbraňové systémy a díky modulární konstrukci přidávat i další sekce „budov“ – od obchodů až po klonovací jednotky. Citadely navíc poskytují bezpečné útočiště pro spřátelené lodě v jejich blízkosti a díky neomezené kapacitě pojmou i ty největší Alliance. Ta nejlevnější Citadela vás vyjde na 700 milionů, ta největší na 120 miliard. Všechny detaily, úpravy a změny z nového updatu najdete na stránkách hry za tímto odkazem.

Nejnovější články