Třetí série adventury Walking Dead od Telltale vyjde už 20. prosince
zdroj: Archiv

Třetí série adventury Walking Dead od Telltale vyjde už 20. prosince

23. 11. 2016 17:30 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Zombíci se blíží tak, jak mají ve zvyku – pomalu, ale jistě. Na třetí sérii úspěšné příběhové adventury The Walking Dead od studia Telltale fandové čekali pěkně dlouho, protože od konce druhé sezóny uplynuly více než dva roky. Zkouška jejich trpělivosti je ovšem téměř u konce. První z pěti epizod vychází už 20. prosince, tedy za necelý měsíc. 

V třetí sezóně s podtitulem A New Frontier se potkáte jak se starými známými, tak s úplnými nováčky. Z první kategorie je potřeba vypíchnout bývalou holčičku Clementine, kterou čtyři roky přežívání v zombie apokalypse proměnily v drsnou mladou ženu. Společnost jí bude dělat debutant Javier. Ten se v rozpadlém světě snaží najít svou ztracenou rodinu a pokud možno se spolu s Clementine vyhnout nemrtvým pařátům.

Čtyři roky jsou hodně dlouhá doba, během níž se na troskách staré civilizace vybudovaly zárodky té nové. Ale dá se v tak extrémní situaci vůbec někomu věřit? Předchozí zkušenosti s touto sérií napovídají, že správnou odpovědí je hlasité a rozhodné „Ne!“ Složitých rozhodnutí pravděpodobně v chystané sérii ani trochu neubude, stejně jako vlastní vinou ztracených přátel, brutálních scén a šokujících dějových zvratů. V Telltale koneckonců vždycky uměli dokonale tahat za emocionální nitky, i když jim občas ujede ruka s QTE.

Bližší informace včetně ukázky přímo z hraní budou odhaleny 1. prosince, tedy příští čtvrtek, při příležitosti The Game Awards. A ještě jedna bonusová informace pro pyšné majitele PS4: pokud si novou sérii předobjednáte, dostanete k ní zdarma The Walking Dead: Season 2 a spin-off The Walking Dead: Michonne.

Nejnovější články