The Sinking City už je zase zpátky na Steamu. Tvůrci ale od koupě odrazují
zdroj: Foto: Tisková zpráva Frogwares

The Sinking City už je zase zpátky na Steamu. Tvůrci ale od koupě odrazují

1. 3. 2021 12:00 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Už tak pěkně nepřehledný guláš se kalí ještě o něco víc. Pro připomenutí, studio Frogwares se ve druhé půlce loňského roku rozkmotřilo s vydavatelem Nacon, který údajně neplatil slíbené peníze a snažil si přivlastnit značku The Sinking City. Tvůrci proto hru stáhli ze Steamu a podali žalobu, načež francouzský soud rozhodl proti nim, protože stažením hry porušili kontrakt.

The Sinking City se díky studiu Frogwares zkraje ledna vrátilo na Steam, ale nevydrželo tam ani den. Můžeme se pouze domýšlet, že o jeho stažení zažádal Nacon, protože nyní je hra opět zpátky na Steamu pod taktovkou tohoto vydavatele. Jeho aktuální sleva ze 40 na 16 eur může být lákavá, ale je v tom pořádný háček. „Frogwares nevytvořili verzi The Sinking City, která je nyní dostupná na Steamu. Nedoporučujeme koupi této verze. Víc informací brzy,“ stojí v twitterovém příspěvku ukrajinského studia.

Hra se okamžitě dočkala review bombingu ze dvou důvodů – jednak hráči stojí na straně studia, a doporučují proto hru kupovat přímo z jejich stránek, jednak prý jde o prapůvodní verzi hry bez cloud savů, achievementů, rozšíření a tak podobně.

Kupujete si zkrátka na kost osekanou verzi a pravděpodobně tím ani nepodporujete její vývojáře (na počátku rozkmotření studia s vydavatelem bylo mezi důvody uvedeno i neproplácení zisků z prodejů). Noční můra pro vývojáře tak zdaleka nekončí a momentálně jsou tímto sporem ovlivňovaní i zákazníci, kterým je prodávaná špatná verze hry.

Nejnovější články