The Great Whale Road vypráví v tahové strategii příběh počátku vikinských nájezdů
zdroj: tisková zpráva

The Great Whale Road vypráví v tahové strategii příběh počátku vikinských nájezdů

22. 6. 2016 18:21 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Španělský tým Sunburned Games začátkem srpna spustí na Steamu early access historické tahové strategie The Great Whale Road. Pojmenovaná po dánském označení Severního moře, se vydává až do poloviny sedmého století, kdy začínaly výpravy dánských nájezdníků, Británie se stále politicky formovala a Frankové čerstvě stabilizovali svůj stát. Stanete se dobrodruhem jednoho z národů a začnete podnikat výpady podél pobřeží. Pravidelně se budou střídat letní a zimní fáze, přičemž v létě se plavíte za kořistí, zatímco v zimě spravujete osadu a připravujete se na léto.

Early access představí kampaň za Dány, ale časem tvůrci odemknou všechny národy, které obsáhne plná verze. Ať už jako hratelný národ, nebo jako oponenti se tedy představí Dánové, Frankové, Anglosasové, Piktové, Britové a další tři nespecifikované národy. Každý bude mít několik unikátních postav, které budou mít jasně daná povolání, a půjde se s nimi plavit, nebo se s nimi střetnete.

Tvůrci říkají, že The Great Whale Road je kombinací King of Dragon Pass, The Banner Saga, Duelyst a zasazením modu Brytenwalda pro Mount and Blade: Warband. Lehký management vaší družiny doplní především tahová strategie, kde bojujete na lodích i na souši v rámci hexového pole, po kterém táhnete se svými bojovníky. Speciální schopnosti v boji budou reprezentovat karty, které můžete jednorázově zahrát.

zdroj: Archiv

Jednou ze silných stránek hry má být výtvarný styl. Grafika by měla být ručně malovaná a každý národ tak bude vyvedený specifickým stylem, inspirovaným reálným dobovým uměním (ostatně, studio Sunburned se chlubí hned dvěma vystudovanými historiky).

Momentálně se počítá se srpnovým vydáním early access verze, na což naváží pravidelné updaty, a na podzim autoři představí i multiplayerové taktické bitvy, které budou stát mimo kampaň pro jednoho hráče.

The Great Whale Road působí jako nadějný titul, který si vzal za cíl vytvořit atmosféru konkrétní doby, a doplnit ji nestárnoucím systémem tahové strategie na hexovém poli.

Nejnovější články