Tajný projekt IO Interactive je prý fantasy RPG exkluzivní pro Xbox

30. 4. 2021 16:38 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Studio IO Interactive proslulo především sérií Hitman, má za sebou ale taky střílečky Freedom Fighters a Kane & Lynch či roztomilou oddechovku Mini Ninjas. Dánové nedávno otevřeli třetí pobočku ve Španělsku a taky oznámili práce na Projectu 007 s Jamesem Bondem v hlavní roli, kromě podpory Hitmana ale momentálně dělají ještě na jednom neoznámeném projektu.

Podle informací redaktora serveru Windows Central by mělo jít o fantasy RPG s kódovým označením Project Dragon, které IOI nabídli Microsoftu coby exkluzivitu. S touto spekulací koresponduje také jedna z pracovních nabídek na webu studia, která má u týmu, k němuž by potenciální zaměstnavatel příslušel, uvedené právě slůvko Dragon. Bez zajímavosti není ani informace, že jde o pozici spojenou s multiplayerem.

Dle Eurogameru má jít o RPG ve zcela novém středověkém světě, kde se nepřekvapivě budou vyskytovat draci. Mapa má být velká a produkce tříáčková, což už jsou zkazky vcelku nekonkrétní. Vydávat ho mají právě Xbox Game Studios, a půjde tak o jednu z vícero her třetích stran, na nichž Microsoft spolupracuje.

Každopádně je projekt ve svých počátcích, z oficiálních zdrojů o něm prý ještě dlouho neuslyšíme a zahrát si ho budeme moct nejdřív za několik let.

Nejnovější články