Svou filmovou adaptaci dostane i Pac-Man, pracuje na ní producent Sonica
zdroj: tisková zpráva

Svou filmovou adaptaci dostane i Pac-Man, pracuje na ní producent Sonica

9. 8. 2022 15:35 | Novinky | autor: Pavel Makal |

O tom, že se filmové sérii na motivy dobrodružství ježka Sonica nadmíru daří, jsme vás už informovali v jiné dnešní novince. Úspěch někdejšího maskota společnosti Sega je tak velký, že se v něm zhlédlo i Namco. Podle magazínu Hollywood Reporter hodlá poskytnout práva na filmové zpracování legendárního Pac-Mana.

Hraný snímek se má točit dle původního námětu producenta Chucka Williamse, který se v této roli podílel i na zmíněném Sonicovi. Williams má na Pac-Manovi pracovat skrz svou vlastní produkční společnost Lightbeam Entertainment ve spolupráci s Wayfarer Studios.

Pac-Man patří k nejznámějším herním značkám historie. Poprvé byl na arkádových automatech představen už v roce 1980 a kromě množství pokračování a spin-offů značka zahrnuje i ohromné množství merche a v neposlední řadě i dvě starší seriálové adaptace. Namco minulý měsíc vydalo kompilaci Pac-Man Museum+, která zahrnuje čtrnáct zásadních titulů z historie série.

V tuto chvíli není jasné, jakým způsobem hodlají tvůrci snímek uchopit. Volba hraného filmu je samozřejmě velmi ambiciózní s přihlédnutím k tomu, že Pac-Man je v základu koule, která se pohybuje v bludišti a snaží se posbírat co nejvíce bodů, přičemž se zároveň vyhýbá nenechavým pronásledujícím duchům. Projekt nemá prozatím ani rámcový termín vydání, na bližší detaily si tak musíme ještě počkat.

Nejnovější články